Brīvdabas muzejs aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no 18. līdz 29. jūnijam aicina uz pastaigu Jāņu noskaņās "Pušķosim namu sētas!". Teju divu nedēļu garumā Brīvdabas muzeja sētas būs rotājušās Jāņiem, izmantojot tradicionālus materiālus, paņēmienus un paražas, medijus informē muzejā.

“Jāņi ir laiks, kad pļavas pildās ar ziediem, druvas ar graudiem un liepās sāk zumēt medus bites. Arī muzejā ik gadus šajā laikā sētas sāk rotāt ozolu vainagi un meijas namu ieejas. Lai pēc nelielās pauzes sagādātu svētkus gan sev, gan apmeklētājiem, šogad īpaši pušķosimies un pucēsimies Līgo svētkiem, īpašu uzmanību pievēršot dažādiem mūsu senču ticējumiem,” stāsta pasākuma organizatori.

Apmeklētāji varēs ne tikai apskatīt, kā reiz rotātas latviešu mājas un sētas, un izzināt, kādas domas un ilgas iepina vainagos, bet izmēģināt arī roku pirts paklāja aušanā un satikt muzeja darbīgos amatniekus.

Sestdienā, 20. jūnijā, no pulksten 12.00 līdz 13.00 pie Vidzemes sētas visi interesenti varēs aplūkot krāšņo zirga pušķošanu un vizināties zirga mugurā. Lai muzeja rotas būtu ne tikai acij tīkamas, bet arī praktiskas, Pēteros, 29. jūnijā, muzeja saimnieces Jāņu zāles pārvērtīs pirts slotās.

Apmeklētājiem būs iespēja arī bez papildu maksas apskatīt izstādi “Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum 50”, kas līdz 29. novembrim skatāma muzeja Izstāžu zālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti