Finālisti atklāj, kāpēc piedalās «Supernovā»: Pieredze, patriotisms, pasaules skatuve

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Sestdien, 8. februārī, tiks noskaidrots kurš plūks uzvaras laurus Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursā "Supernova 2020" un pārstāvēs Latviju 65. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Finālistu vidū ir gan Latvijā un Eirovīzijas aprindās jau zināmi mūziķi, gan pavisam jauni vārdi, un katram ir savs iemesls, kāpēc izvēlējies piedalīties konkursā – lai gūtu pieredzi, izaicinātu sevi, pārstāvētu Latviju un pierādītu sevi uz pasaules skatuves.

Konkursa dalībnieki fināla šovā uzstāsies izlozētā secībā, un tā būs šāda: Seleste, DRIKSNA, Katrīna Bindere, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, "Bad Habits", Samanta Tīna.

"Supernova 2020" fināliste Seleste
"Supernova 2020" fināliste Seleste

Seleste

17 gadus vecā Seleste (īstajā vārdā Seleste Solovjova–Vlasova) konkursā "Supernova" piedalās pirmo reizi. Dzimusi un augusi Rīgā, Seleste par sev tuvu un mīļu pilsētu sauc arī Liepāju, no kurienes nāk viņas ģimene.

"Šovā piedalos, lai gūtu pieredzi, parādītu savu mūziku un kļūtu atvērtāka. Man nav svarīga uzvara, un varbūt tāpēc esmu to pelnījusi?".

Seleste ir mācījusies mūzikas skolas kora klasē, taču dziedātprasmi galvenokārt apguvusi pašmācības ceļā. Mūzikas skolā mācījusies klavierspēli, savukārt brīvajā laikā šobrīd apgūst ģitārspēli. Jaunajai izpildītājai nav iepriekšējas skatuves pieredzes. Par savu lielāko līdzšinējo sasniegumu viņa sauc dziesmas "Like Me" sarakstīšanu un iekļūšanu "Supernova 2020" finālā. "Tas ir kaut kas, kam es nebiju gatava – tas vienkārši tā notika!".

No šī gada finālā iekļuvušajām dziesmām Selestes favorīte ir Katrīnas Dimantas dziesma "Heart Beats". "Šī dziesma man patiešām ir pielipusi, un Katrīnas balss ir ļoti spēcīga".  

"Supernova 2020" finālists DRIKSNA
"Supernova 2020" finālists DRIKSNA

DRIKSNA

DRIKSNA jeb Jānis Driksna (38), kurš pazīstams kā grupas "My Radiant You" solists un dziesmu autors, konkursā "Supernova" piedalās trešo reizi.

"Vēlos uzrakstīt labāko dziesmu un to nodziedāt visai pasaulei. Dziesma "Stay" ir ļoti melodiska, līdzi dziedama un uzrunājoša. Domāju, tā varētu patikt arī cilvēkiem ārpus Latvijas.

Jūtos ļoti ērti un pārliecinoši, dziesmu izpildot, tāpēc ir viegli nodot tās šarmu un vēstījumu klausītājiem," saka DRIKSNA.

Jānis Driksna ir beidzis Jelgavas Mūzikas vidusskolas vokālo nodaļu un studējis Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Populārās un džeza mūzikas vokālajā nodaļā. Spēlē ģitāru, taču orientējas arī klavierspēlē, basģitārā un ritma sekcijā. Jāņa profesija ir mūzikas skolotājs, un arī ikdienas pamatnodarbošanās saistīta ar mūziku. Par dzimto pilsētu DRIKSNA sauc Jelgavu, kur dzimis un pavadījis lielāko daļu sava mūža, taču astoņi gadi pagājuši arī Saldū, bet seši nodzīvoti Amsterdamā.

"Supernova 2020" fināliste Katrīna Bindere
"Supernova 2020" fināliste Katrīna Bindere

Katrīna Bindere

Katrīna Bindere (īstajā vārdā Katrīna Anete Bindere-Čodere) konkursā piedalās otro reizi. 2015. gadā Katrīna uzstājās vienā no "Supernova" pusfināliem, taču finālā neiekļuva.

Katrīna Bindere saka: "Toreiz man kā dziedātājai nebija konkrētu mērķu, nebiju par sevi pārliecināta un savu uzstāšanos it nemaz neizbaudīju. Šobrīd jūtos gana pārliecināta par saviem spēkiem, apzinos savus mērķus, un man ir tā dziesma, par kuru pašai prieks.

Vēlos izmantot šo iespēju lietderīgi, lai dalība "Supernova" būtu atspēriena punkts manā dziedātājas karjerā."

Katrīna Bindere ir mācījusies mūzikas vidusskolā un apguvusi dziedāšanu pie dažādiem vokālajiem pedagogiem. Visbiežāk viņa uzstājusies kopā ar Guntaru Raču un grupu "Saldās sejas", bet no muzicēšanas brīvajā laikā šobrīd ir pilna laika mamma. Dziedātājai patīk gan pasaules topu mūzika, gan filmu mūzika (piemēram, Hans Zimmer meistardarbi). Dzimusi un augusi Ventspilī, 24 gadus vecā dziedātāja fano par Billie Eilish mūziku: "Viņu klausos ļoti bieži, un nav nevienas viņas dziesmas, kas man nepatiktu."

Savukārt no šī gada fināla dziesmām Katrīnai Binderei patīk "Polyester", ko sacerējusi un izpilda ANNNA. "Tā ir mūsdienīga, un pie tās gribas dejot!".

"Supernova 2020" finālists Edgars Kreilis
"Supernova 2020" finālists Edgars Kreilis

Edgars Kreilis

Jelgavnieks Edgars Kreilis (28) konkursā piedalās ceturto reizi, ar šī gada dziesmu "Tridymite" finālā iekļūstot trešo reizi. Dziedātājs atzīst, ka tieši "Supernova" bija viņa pirmā skatuve, kas ļoti izmainīja dzīvi un pavēra plašākas iespējas muzikālajā pasaulē.

"Zinu, ka katrs gads un pārbaudījums man ir bijis varens un neaizmirstams, taču galvenā lieta, kas mani motivē piedalīties, ir iespēja pārstāvēt un pārliecinoši vadīt mūsu valsti Eirovīzijā."

Pašmācības ceļā apgūto dziedātprasmi mūziķis pilnveido pie vokālās pedagoģes. Edgars ne tikai dzied, bet arī prot spēlēt ģitāru, trompeti, klavieres un kahonu. Iepriekš piedalījies pašmāju TV šovos "Koru kari" un "X-faktors", Edgars Kreilis šobrīd startē ne tikai "Supernovā 2020", bet arī Lietuvas šovā "The Voice".

Jautāts, kuram "Supernovas" finālistam šogad pieder viņa simpātijas , Edgars Kreilis min Katrīnas Dimantas personību, enerģiju, vokālu un dziesmas "Heart Beats" lipīgo piedziedājumu.

"Supernova 2020" fināliste Katrīna Dimanta
"Supernova 2020" fināliste Katrīna Dimanta

Katrīna Dimanta

Katrīna Dimanta (28) konkursā "Supernova" piedalās pirmo reizi, taču 2014. gadā viņa pārstāvēja Latviju Eirovīzijā, dziedot bekvokālu grupā "Aarzemnieki".

"Mana motivācija dalībai šovā ir galvenā balva – es vēlos pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā," viņa saka.

Beigusi Baldones Mūzikas skolu kā čelliste, Katrīna ir apguvusi arī klavierspēli, vijoli, ukuleli, akordeonu, mandolīnu, stabuli un citus mūzikas instrumentus. Dziedājusi vairākos ansambļos un korī, dziedātāja turpina izkopt savu galveno instrumentu - balsi - arī pie vokālajiem pedagogiem un dažādās meistarklasēs. Mūziķe, kas ikdienā strādā arī kā pasākumu un koncertu organizatore, šobrīd mājo galvaspilsētā Rīgā. Aizņemtajā ikdienā Katrīna Dimanta rod laiku paviesoties arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kur iepriecina mazos pacientus kā Dr. Klauns.

Katrīnas Dimantas "pleilistē" atradīsiet gan Adeli, Stingu, John Mayer un Jack White, gan Lady Gaga un Billie Eilish, savukārt no "Supernovas 2020" finālā iekļuvušajiem skaņdarbiem viņai patīk "Bad Habits", kā arī Selestes un Mika Dukura dziesmas.

"Supernova 2020" finālists Miks Dukurs
"Supernova 2020" finālists Miks Dukurs

Miks Dukurs

Mikam Dukuram (31) šī ir ceturtā "Supernova", taču konkursa finālā mūziķis ir pirmoreiz.

"Konkursā "Supernova" piedalos, jo esmu liels savas zemes patriots un vienmēr esmu sapņojis iznest savas valsts karogu pasaulē. Eirovīzija ir tā vieta, kur to var izdarīt, turklāt ar to, ko daru."

Balsi Miks Dukurs skolojis vokālajās nodarbībās un jau tīņa gados sācis radīt pats savu mūziku, nodibinājis rokgrupu un koncertējis visā Latvijā. "Kopš pats producēju sevis radīto mūziku, sanāk spēlēt visus instrumentus – viss, ko dzirdat ierakstos, ir manis radīts un iespēlēts," viņš saka. Dzimis Priekulē, bet lielu daļu dzīves pavadījis Raiskumā un Rīgā, Miks vēl nekad nav uzstājies ārpus Latvijas. Viena no svarīgākajām autoritātēm mūziķa dzīvē ir viņa tēvs, kurš savulaik spēlējis basģitāru dziedātāja Igo pavadošās grupas pamatsastāvā un bieži dalījies savā muzikālajā pieredzē ar dēlu.

Mika Dukura favorīte šī gada konkursā bija Madara, kuras dziesma "Māras zeme" finālā nav iekļuvusi.

"Supernova 2020" finālists ANNNA
"Supernova 2020" finālists ANNNA

ANNNA

25 gadu vecā dziedātāja ANNNA (īstajā vārdā Anna Madara Pērkone) konkursā "Supernova" debitē ar dziesmu "Polyester", kas stāsta par ātrās modes postošo ietekmi uz vidi.

""Supernova" ir platforma, kur parādīt, kas es esmu, kāda ir mana mūzika un kādu ziņu es gribētu nodot citiem," stāsta mūziķe.

ANNNA nāk no Saulkrastiem, taču kopš 17 gadu vecuma dzīvo Nīderlandē, kur strādājusi kā mūzikas producente reklāmas un filmu mūzikas aģentūrā, kopā ar grupu piedalījusies dziesmu konkursos un uzstājusies koncertos. Pērn Latvijā ANNNA Siguldas pilsdrupās iesildīja populāro amerikāņu dziedātāju LP. Par savu līdzšinējo lielāko sasniegumu mūzikā ANNNA sauc uzvaru konkursā "Amsterdam Dance Event", kas viņai pavēra iespēju īsi pirms "Supernovas 2020" fināla Barselonas ierakstu studijā strādāt pie EP albuma kopā ar vairākiem nīderlandiešu dīdžejiem. Kopš iekļūšanas "Supernova 2020" finālā ANNNA pieredzējusi lielu Nīderlandes mediju uzmanību un ar savu stāstu par dziesmu, kas pretendē pārstāvēt Latviju Eirovīzijā, pabijusi valsts lielākajos laikrakstos, radio stacijās un nacionālajā televīzijā.

"Supernova 2020" finālisti "Bad Habits"
"Supernova 2020" finālisti "Bad Habits"

"Bad Habits"

Grupā "Bad Habits", kas konkursā "Supernova" piedalās pirmo reizi, muzicē Mārtiņš Balodis (34), Normans Bārbals (32), Jānis Līde (31) un Kristaps Grīnbergs (26).

"Vēlamies parādīt lielākai auditorijai "Bad Habits" mūziku, pierādīt sevi uz lielākas skatuves un gūt pieredzi," dalību konkursā "Supernova 2020" pamato mūziķi.

"Ticam, ka mēs lieliski pārstāvētu Latviju uz lielās Eirovīzijas skatuves!".

Par apvienības līdzšinējo lielāko sasniegumu solists Mārtiņš sauc grupas izdoto albumu "Bad Habits" un tā nomināciju šī gada "Zelta mikrofona" balvai, savukārt Kristaps – dalību Lielbritānijas festivālā "The Great Escape" 2014. gadā. Puiši nāk no dažādām Latvijas malām – Mārtiņš no Liepājas, Kristaps un Jānis uzauguši Rīgā, savukārt Normana dzimtā vieta ir Biksēre Madonas novadā.

Runājot par citiem finālistiem, "Bad Habits" dalībniekiem patīk Selestes drosme, kā arī "bīts un kičīgums" ANNNA dziesmā. "Ļoti laba mūsdienu popdziesma ar lipīgu piedziedājumu," atzīst mūziķi. Katrīnas Dimantas "Heart Beats" ir jautra un pacilājoša dziesma, bet pati izpildītāja – brīnišķīga, dzirkstoša personība ar fantastiski spēcīgu balsi, norāda Jānis.

"Supernova 2020" fināliste Samanta Tīna
"Supernova 2020" fināliste Samanta Tīna

Samanta Tīna

30 gadus vecā Samanta Tīna (īstajā vārdā Samanta Poļakova) uz skatuves ir teju desmit gadus, un šis būs viņas piektais mēģinājums nokļūt Eirovīzijā.

 ""Supernova" ir vienīgais konkurss Latvijā, kas mūsu mūziķiem piedāvā starptautisku platformu un iespēju būt pamanītiem Eiropas līmenī.

Esmu gatava uzvarēt – manai dziesmai ir jauda un spēcīgs vēstījums," savu apņēmību pauž dziedātāja.

12 gadus dziedājusi bērnu vokālajā ansamblī, Samanta Tīna dziedātprasmi apguvusi Lielbritānijas Tech Music School un joprojām mēdz apmeklēt vokālo pedagogu. Vaicāta par savu lielāko līdzšinējo sasniegumu mūzikā, viņa atjoko – nesajukt prātā un uzvarēt, trīs mēnešus dzīvojot nepārtrauktā TV kameru ielenkumā jauno izpildītāju realitātes šovā "O!Kartes Akadēmija" kopā ar 11 citiem dalībniekiem. Samanta Tīna ir tukumniece, bet šobrīd dzīvo Mārupē.

No pārējiem fināla dalībniekiem viņai patīk dziesma "Polyester", ko izpilda ANNNA.

 

Konkursa "Supenova 2020" tiešraide gaidāma sestdien, 8. februārī, pulksten 21.25 sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, LTV1 un REPLAY.lv, ar surdotulkojumu – LTV7.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti