Ceļojums

Iepazināmies ar Valgundes pagasta Kalnciema vidusskolas 5. - 9.klašu deju kolektīvu

Ceļojums

Iepazināmies ar Ogres Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansambli „Rota”

Iepazināmies ar Kandavas Mākslas un mūzikas skolas popgrupu "Taustiņi"

Kandavas popgrupas «Taustiņi» vadītāja: E-vide deva iespēju attīstīt dziedātāju individuālās prasmes

14. jūlija vakarā #dziedundejo2021 norises “Saulesvija” auto ieripoja Kandavā, kur vietējie kolektīvi bija pulcējušies nelielās grupiņās un, ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, ar dziesmām un dejām sagaidīja svētku vēstnešus un organizatorus. Vieni no pirmajiem, kas sagaidīja viesus, bija Kandavas Mākslas un mūzikas skolas popgrupa "Taustiņi" un tās vadītāja Andra Vilkauša.

Dziesmu svētku ceļojums

Latvijas Radio 2 pēcpusdienas programmā „Ceļojums” dosimies „Dziesmu svētku ceļojumā”, lai iepazītos ar dziedošajiem, dejojošajiem un muzicējošajiem kolektīviem – Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Uzzināsim, kā e-vidē noritējusi gatavošanās lielajam notikumam, dalīsimies atkalsatikšanās priekā un kopā vēlreiz izdzīvosim citādo svētku norisi.

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas popgrupa “Taustiņi” ir izdziedājusi 23 radošus un interesantus gadus. Dalību Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos grupas meitenes nopelnīja konkursā “No baroka līdz rokam” 2020. gadā. Kolektīvs ar savām dziesmām ir priecējis klausītājus gan Kandavā, gan citās Latvijas pilsētās, gan Igaunijā. Ar prieku un lepnumu vienmēr tiek dziedāta “Kandavas himna”, kuras autors ir grupas bijušais vadītājs Gints Birkenšteins. Ar šo dziesmu tika sagaidīta arī “Saulesvija”.

“Mēs ar popgrupas meitenēm neesam piedalījušās klātienes dziesmu svētkos, bet kā koristes gan piedalījāmies pagājušajos svētkos. Sajūtas ir pilnīgi atšķirīgas, tomēr arī šie dziesmu svētki bija ar savu odziņu.

Šiem svētkiem gatavojoties, mēs īstenībā diez gan daudz veicām individuālo darbu.

Daudz strādājām ar katru meiteni atsevišķi attālināti, lielu uzmanību veltījām vokālajam darbam. Apguvām arī dažādas ierakstu vietnes, kur veidojām savas dziesmas – ierakstījām un likām kopā, un filmējām. Bija ļoti interesanti,” ar savu un popgrupas “Taustiņi” pieredzi dalās Andra Vilkauša.

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas popgrupas “Taustiņi” dziedātājas kopumā ir apmierinātas ar izaicinājumu pilno gadu. Protams, meitenēm bija grūti pierast dziedāt vienām pašām – interneta vide diemžēl neļāva pilnvērtīgi dziedāt kopā, saskaņot balsis. Pietrūkusi esot kopā būšanas un saliedētības sajūta. Kolektīva dziedāja Kate atzīst, ka saskārās ar personīgiem izaicinājumiem:

“Man diezgan grūti bija saņemties uzfilmēt video vairākas reizes pēc kārtas. Bija jāvelk mājās kleita un jāfilmē. Jā, visgrūtākais bija saņemties to izdarīt.”

Gan kolektīva vadītāja Andra Vilkauša, gan dziedātājas – Marta, Kate, Laura, Beatrise, Agnese un Estere – ļoti lepojas ar vairākām personībām, kas nākušas no Kandavas. Piemēram, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā ir mācījies aktieris Kaspars Znotiņš un komponists Kārlis Lācis. Tāpat arī meitenes priecājas par skaisto dabu – Kandava atrodas Abavas senlejā, šeit var nogaršot unikālo zīļu kafiju.

Dziesmu svētku ceļojums

Vairāk

KONTEKSTS:

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziedundejo2021 notiek no 12. jūlija līdz oktobra beigām. Plānots, ka svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no viena līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt