Latvijas Arhitektūras gada balvu saņem Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā

Par Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas laureātu, saņemot augstāko apbalvojumu nozarē, šogad atzīta Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā un tās autori Austra Mailīša un Jura Pogas arhitektu biroji. Balva tika pasniegta svinīgā ceremonijā 27. augustā "Hanzas Peronā". Latvijas Arhitektūras gada balvas ieguva MAD Arhitektūras telpa, biroja ēkas pārbūve Miera ielā un Stūķu kūts, informēja balvas organizatori.

Šogad Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu jeb Grand Prix saņēma Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā un tās autori Austra Mailīša un Jura Pogas arhitektu biroji. Fināla žūrija, kuras sastāvā ir Fensanta Nieto (Fuensanta Nieto, Spānija), Laurīns Avīžus (Laurynas Avyžius, Lietuva), Ots Alvers (Ott Alver, Igaunija), Stīns Enriko Andersens (Steen Enrico Andersen, Dānija) un Andris Kronbergs, savu izvēli pamatoja ar vārdiem:

“Meža un jaunās ēkas akustiskās nojumes mijiedarbība veido ainavu, kurā attēlota nozīmīga latviešu tradīcija.

Izliektā ēka atgādina kāpu, tomēr reizē ir līdzsvarā ar apkārtējo vidi. Rūpīgi pārdomāta funkcionalitāte nodrošina skatītājiem optimālu pieredzi.”

Latvijas Arhitektūras gada balvas jeb Fināla žūrijas balvas saņēma Stūķu kūts, biroja ēkas pārbūve Miera ielā un MAD Arhitektūras telpa. Balvas pasniegšanu Stūķu kūts (autore Andra Šmite) objektam Fināla žūrija pamatoja: “Izmantojot konkrētus materiālus un vietējos amatniekus, radīta īpaša noskaņa, kas parāda vietējās teritorijas izpratnes līmeni.

Uzmanības pievēršana detaļām un drupās esoša šķūņa atkārtota izmantošana radījusi izcilu atmosfēru.”

Pasniedzot balvu objektam ''Biroja ēkas pārbūve Miera ielā'', žūrija komentēja:

“Projekts atrisina mūsdienīgas biroju ēkas funkcionalitāti, vienlaikus paturot svarīgus esošos elementus, kuri saglabā ēkas sākotnējo atmosfēru.

Šajā ziņā lēmums saglabāt vecās kāpnes ar laika apsūbējumu, bija svarīgs un ļauj gūt iespaidu par ēkas vecumu.” Gada balvu par objektu saņēma autori – Gatis Didrihsons un Ineta Solzemniece-Saleniece, SIA "Didrihsons arhitekti".

Trešo gada balvu saņēma process MAD Arhitektūras telpa un tās autori NRJA.

“Ar šo tiek atzīta diskusijas sākšana par esošās arhitektūras vērtībām.

Tas nav viegli – apvienot arhitektus, lai aizstāvētu kultūrvēsturisko mantojumu, kuru veido arhitektūra, kad tās kvalitāte, kā piemēram, modernismā, netiek atzīta,” pasniedzot balvu izteicās Fināla žūrijas pārstāvji.

Sabiedrības balsojumā portālā "Delfi" šogad lielāko balsu skaitu ieguva Stūķu kūts un tās autore Andra Šmite. Savukārt "Velux Latvia" savu īpašo balvu pasniedza biroja ēkas pārbūvei Miera ielā un tās autoriem Gatim Didrihsonam un Inetai Solzemniecei-Saleniecei, SIA "Didrihsons arhitekti".

Par Latvijas Arhitektūras gada balvu

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt