Kultūras ministrija izsludina Arhitektūras likuma sabiedrisko apspriešanu

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi sabiedrisko apspriešanu likumprojektam “Arhitektūras likums”. Sabiedrības pārstāvji aicināti līdzdarboties likumprojekta izstrādē, līdz 2020. gada 31. augustam rakstiski sniedzot savu viedokli, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Likumprojekts pieejams KM tīmekļvietnē.

Likumprojekts izstrādāts, lai nodrošinātu tiesisko bāzi arhitektūras nozares pārvaldībai, arhitekta profesijas reglamentēšanai un kvalitatīvas arhitektoniski telpiskās vides veidošanai, tādējādi nodrošinot ikviena sabiedrības pārstāvja tiesības dzīvot labvēlīgā vidē un adaptējot Latvijas likumdošanā Davosas deklarācijas principus par augstas kvalitātes būvkultūras (“Baukultur”) veidošanu.

“Arhitektūras likums ir būtisks solis arhitektūras nozares sakārtošanā atbilstoši Davosas deklarācijā paustajiem “Baukultur” principiem. Likums pozicionēs arhitektūru kā visai sabiedrībai svarīgu mūsu dzīves telpu veidojošu nozari. Tas iezīmēs atbildības dalījumu būvniecības procesā, kvalitatīvu arhitektūras pārraudzību, labas prakses un radošas sacensības principus visas sabiedrības interesēs. Kultūras ministrija ir patiesi ieinteresēta likuma virzībā un ir aktīvi piedalījusies tā izstrādē,” uzsvēra kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība).

Tiek plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā 2021. gada 1.jūnijā. Likumprojektu izstrādājusi KM konsultatīvās institūcijas – Nacionālās arhitektūras padomes – darba grupa, un tā izstrādes procesā notikušas plašas konsultācijas ar arhitektūras nozari.

Kultūras ministrijā skaidroja, ka diskusijas par Arhitektūras likuma izstrādi ir bijušas aktuālas jau kopš 2006. gada. Likumprojekta izstrādes nepieciešamība un tajā paredzētais tiesiskais regulējums ir vairākkārtīgi prezentēts un izvērtēts nozares institūciju sanāksmēs un forumos: Nacionālās arhitektūras padomes sēdēs, Latvijas Arhitektu savienības padomes sēdē un Latvijas Arhitektu savienības XXI kongresā, Latvijas sertificēto arhitektu kopsapulcē, pašvaldību arhitektu sanāksmē, kā arī Latvijas Būvniecības padomes sēdē Ekonomikas ministrijā. Visās minētajās sanāksmēs un sēdēs likumprojekta virzība konceptuāli atbalstīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dizains un arhitektūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti