Kultūras ministrija aicina Limbažu novadu nesasteigt 7 pagastu bibliotēku reorganizāciju

Kultūras ministrija (KM) 24. aprīlī nosūtījusi vēstuli Limbažu pašvaldībai ar aicinājumu ievērot Bibliotēku likumā noteikto un pirms pašvaldības iecerētās 7 pagastu bibliotēku – Straumes, Stienes, Ārciema, Bīriņu, Vitrupes, Katvaru un Braslavas – reorganizācijas jautājumu izskatīt nākamajā Latvijas Bibliotēku padomes (LBP) sēdē, kas paredzēta 21. maijā, informēja KM.

KM norādīja, ka Limbažu novada pašvaldība Bibliotēku padomei esot nosūtījusi oficiālu vēstuli ar lūgumu sniegt atzinumu par plānoto 7 pagastu bibliotēku likvidāciju. Bibliotēku padome vienojās ar Limbažu novada pašvaldību par jautājuma skatīšanu padomes 19. aprīļa sēdē. Tomēr īsi pirms sēdes datuma pašvaldības pārstāve, kura varētu padomes locekļiem sniegt detalizētu informāciju par plānoto reorganizāciju, informēja, ka 19. aprīlī sēdē piedalīties nevarēs. Līdz ar to jautājuma par Limbažu bibliotēku tīkla saglabāšanu skatīšana tika pārcelta uz nākamo LBP sēdi, kas plānota 21. maijā.

Taču, kā redzams Limbažu pašvaldības tīmekļvietnē, pašvaldība jautājumu par 7 savu pagastu bibliotēku reorganizāciju iecerējusi izskatīt pirms nākamās Bibliotēku padomes sanāksmes – Limbažu novada domes sēdē ceturtdien, 25. aprīlī.

KM vērsa uzmanību uz Bibliotēku likumu, kas nosaka, ka pašvaldības bibliotēku dibina, reorganizē un likvidē attiecīgā pašvaldība, ņemot vērā Latvijas Bibliotēku padomes atzinumu.

"Kultūras ministrijai kā par bibliotēku nozari atbildīgajai valsts institūcijai ir svarīgi, lai attiecīgajos pagastos visiem pagastu iedzīvotājiem arī turpmāk bibliotēkas pakalpojumi būtu sasniedzami," norādīja kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie").

KM atzīmēja, ka Bibliotēku nozares stratēģijas 2023.–2027. gadam virsmērķis paredz attīstīt bibliotēkas kā nozīmīgu resursu gudrai un ilgtspējīgai sabiedrības izaugsmei, kas nodrošina Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu un pieejamību, uzlabo sabiedrības rakstpratību un informācijpratību, nodrošina pilsonisko līdzdalību un atbalsta kultūras, izglītības un zinātnes procesus, veicina radošā potenciāla izmantošanu, sabiedrības saliedētības un noturības nostiprināšanu, nodrošina valsts un pašvaldību pakalpojumu pieejamību sabiedrībai. Stratēģijas virsmērķis tiekot īstenots, ievērojot šādus pamatprincipus: bibliotēku pieejamības principu, informācijas un zināšanu brīvas pieejamības principu, kultūras mantojuma saglabāšanas principu, ilgtspējīgas, pēctecīgas un līdzsvarotas attīstības principu un atbildības sadales un sadarbības principu, par kuru ievērošanu atbildīgas gan valsts, gan pašvaldības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti