Konkursu «Latvijas Dizaina gada balva» turpmāk rīkos Latvijas Dizaina centrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nacionālas nozīmes konkursu "Latvijas Dizaina gada balva" nākamajā posmā – līdz 2025. gada maijam − īstenos biedrība "Latvijas Dizaina centrs," saņemot šī uzdevuma deleģējumu līdz ar uzvaru Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā konkursā par valsts pārvaldes uzdevuma – kvalitātes novērtējuma dizaina jomā – veikšanu, informēja KM.

Latvijas Dizaina gada balva ir nacionālas nozīmes apbalvojums dizainā. Apbalvojuma mērķis ir apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilāko sniegumu, sekmēt Latvijā radītā dizaina izmantošanu un Latvijas dizaina nozares attīstību, saikni ar citām nozarēm un izaugsmi ilgtermiņā. Konkursa iniciators un atbalstītājs ir KM.

"Latvijas Dizaina gada balvas konkurss turpmāk tiks rīkots reizi gadā atbilstoši dizaina jomas stratēģiskajiem mērķiem un virzieniem, sasaistē ar Jaunā Eiropas Bauhaus iniciatīvas vērtībām. Tas aptver gan materiālo, gan nemateriālo dizainu, toskait dažādas dizaina jomas: produktu un pakalpojumu dizainu, komunikācijas dizainu, vides dizainu un digitālos risinājumus," akcentē valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, papildinot, ka viens no biedrības "Latvijas Dizaina centrs" uzdevumiem būs pilnveidot un stiprināt Latvijas Dizaina gada balvas zīmolu, balstoties uz līdzšinējo pieredzi un zīmola vērtībām, kā arī veicināt izpratni dažādās sabiedrības auditorijās par dizaina pielietojamību, ikviena tiesībām uz labu dizainu, tā līdzdalību un pievienoto vērtību tautsaimniecības, sociālajā, valsts pārvaldības, izglītības un citās jomās.

Tuvākajā laikā "Latvijas Dizaina centrs" izziņos darbu pieteikšanu Latvijas Dizaina gada balvai 2023.

Latvijas Dizaina gada balva iedibināta 2017. gadā pēc Latvijas Republikas Kultūras ministrijas iniciatīvas. Iepriekšējos periodos konkursu organizēja biedrība "Latvijas Dizaineru savienība" (2020. un 2021. gadā) un dizaina birojs "H2E" (2017., 2018. un 2019. gadā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti