Kultūras ziņas

Jaunas izstādes mākslas galerijā «MuseumLV»

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Baltijas nākotnes ainavas

Jaunie arhitekti izstāda vīzijas par ainavas attīstību Baltijā

Pēdējā laikā par arhitektūras projektiem biežāk nākas runāt saistībā ar kādas muzeja vai teātra rekonstrukcijas darbiem. Šodiena ir izņēmums, jo Latvijas Arhitektūras muzejā 30.augusta vakarā atklās Lietuvas un Latvijas jauno arhitektu izstādi par ainavu attīstību Baltijā.

"Man radās vienkārša doma radīt šādu bāku. Tā varētu būt atpūtas vieta vienam māksliniekam vai rakstniekam. Kad viņš strādā, bākā deg gaisma un izgaismo pasauli. Ar savu literatūru viņš saglabā kultūru," rāda un stāsta lietuviešu arhitekts Jurģis Gečis.

Jaunais lietuviešu arhitekts Jurģis Gečis Latvijas Arhitektūras muzejā ir izstādījis savu vīziju par Kuršu kāpas ainavu nenosakāmā nākotnē. Un tā arī ir izstādes koncepcija – jauno arhitektu vīzijas par Baltijas nākotnes ainavām.

"Pēc augstskolas beigšanas cilvēki teica: to taču nekad neuzbūvēs. Bet es nemaz negrasos to būvēt. Gribu tikai redzēt, kā tas izskatās. Galu galā, nezinu, kā tas būs. Varbūt arī kādreiz tas tiks īstenots, bet es par to nesatraucos," skaidro Gečis.

Nelielajā izstāžu telpā ir aplūkojami arī lietuviešu arhitektes Aistes Ambrazevičūtes pētījumi par koka arhitektūras attīstību. Gan izstādes dalībnieki, gan tās veidotāji ir Baltijas valstu jaunie arhitekti ar bagātu ārzemju izglītības un darba pieredzi, kā arī vērā ņemamām ambīcijām.

"Ir jāpaplašina arhitektūras robežas. Jāparāda, ka tā nav viena disciplīna, bet, ka tā ir starpnozaru disciplīna. Mēs varam atsaukties gan uz mākslas jautājumiem, gan veidot noformējumus citādāk, apskatām ļoti vēsturiskus veidus, kā būvēt, gan vismodernākos. Mēs pēc iespējas vairāk centīsimies izplest arhitektūru kā nozari," skaidro arhitekts, izstādes kurators Helvijs Savickis.

Jauno arhitektu mākslinieciskās vīzijas ir prezentētas skicēs, maketos un videoinstalācijās. Tas viss Arhitektūras muzejā būs skatāms līdz 28. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dizains un arhitektūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt