Kanādas hokejisti Sočos atkārto Vankūveras triumfu

Kanādas hokeja izlase svētdien ar 3:0 uzvarēja Zviedriju un izcīnīja Soču ziemas olimpisko spēļu pēdējās zelta medaļas, atkārtojot pirms četriem gadiem mājās Vankūverā gūto panākumu. Abas komandas līdz finālcīņai nebija zaudējušas nevienā spēlē.

Tiekoties divu iepriekšējo olimpisko turnīru uzvarētājiem - Kanāda triumfēja 2010. gadā, bet Zviedrija ieguva zeltu 2006.gadā Turīnā, cīņas sākums bija spēkos līdzīgs, taču pamazām sāka izpausties aktīvāko Ziemeļamerikas hokejistu pārākums. Septiņas minūtes pirms pirmā perioda beigām rezultātu atklāja Džonatans Tēvss, kurš veiksmīgi pacīnījās vārtu priekšā.

Iepriekš turnīrā ēnā bija palicis viens no pasaules izcilākajiem hokejistiem Sidnijs Krosbijs, taču komandas kapteinim otrajā periodā izdevās divkāršot pārsvaru, kad uzbrucējs no savas zonas izrāvās vienatnē pret vārtiem un pārspēja zviedru vārtsargu Henriku Lundkvistu. Pēdējā periodā zviedrus no trešo vārtu zaudējuma vispirms izglāba vārtu stabs, taču trešdaļas vidū Korijs Perijs ar spēcīgu plaukstas metienu aizsarga aizsegā raidīja ripu vārtu augšējā stūrī.

Kerijs Praiss Kanādas izlases vārtos sešās spēlēs ielaida tikai trīs ripas, bet finālā atvairīja visus 24 metienus. Kanādas izlasē startam Sočos bija iekļauti 11 hokejisti no Vankūveras zelta sastāva.

Jau vēstīts, ka bronzu otrajā olimpiskajā turnīrā pēc kārtas ieguva Somija, kas sestdien spēlē par 3.vietu ar 5:0 pieveica ASV izlasi. Līdz ar hokeja turnīra noslēgumu beidzās Soču olimpisko spēļu sacensību daļa, un sportistiem atlicis vien piedalīties noslēguma ceremonijā.

Bez zaudējumiem līdz olimpiskajam zeltam līdz šim pēdējoreiz izdevās tikt PSRS izlasei 1984.gadā Sarajevā. Kopš olimpiskajos turnīros piedalās NHL hokejisti, neviens olimpiskais čempions nebija spējis izvairīties no zaudējumiem, taču Kanāda Sočos pat ne reizi nebija iedzinēju lomā.