Šokolādes festivālā Portugālē piemin traģisku mīlas stāstu

Deviņiem cilvēkiem no desmit garšo šokolāde - desmitais vienmēr melo, saka šokolādes cienītāji. Īstā vieta tieši šī salduma piekritējiem ir Portugāles nelielajā pilsētiņā Obidosā, tur līdz 3.maijam norisinās ikgadējais starptautiskais šokolādes festivāls. Tā tēma ir Pedro un Ineses traģiskā mīla - Portugālē labi zināms 14.gadsimta stāsts.

Festivāls nelielajā, romantiskajā pilsētā notiek jau trīspadsmito reizi un arī šoreiz, tāpat kā citus gadus, pulcē daudz tūristu. Šaurās pilsētas ielas izrotātas īpaši krāšņi, apmeklētājiem uzburot ainu gluži kā no kādas pasakas. Tajās sastopami gan pārīši, gan ģimenes, kas ieradušies savām acīm apskatīt par šokolādes galvaspilsētu pārtapušo Obidosu.

Par šāgada festivāla tēmu izvēlēts  populārākais portugāļu mīlasstāsts. Tajā stāstīts par Pedro un Ineses traģisko mīlu, kam, kā ierasts romantiskos stāstos, ceļā stājās daudz šķēršļu. Lai gan mīlnieki tā arī nerada laimi, tās netrūkst festivāla apmeklētājiem, jo profesionāli konditori sarūpējuši  īpašas šokolādes skulptūras, atbilstoši mīlasstāsta motīviem.

"Obidosa ir ļoti romantiska pilsēta, tāpēc šeit daudzi ierodas kopā ar saviem mīļotajiem. Šī ir kaislību pilsēta, kad mums kāds patīk, mēs mēdzam viņam uzdāvināt šokolādi. Mīlasstāsts par Inesi un Pedro norisinājās tieši šajā pilsētā. Obidosa, šokolāde un mīlestība ir savstarpēji cieši saistītas lietas," pastāstīja festivāla organizators Rikardu Ribeiru.

Populārais mīlasstāsts iedvesmojis gan māksliniekus, gan dzejniekus un tagad arī konditorus, taču šokolādes skulptūru veidošana nav no vieglākajiem uzdevumiem. Tas prasa lielu uzmanību un pareizus apstākļus, ne tikai figūras gatavojot, bet arī demonstrējot skatītājiem. "Tas jādara rūpīgi. Mums jābūt ļoti uzmanīgiem ar mitrumu. Ūdens šokolādi var sabojāt tāpat kā siltums. Tāpēc mēs izmantojam gaisa kondicionierus, kas palīdz uzturēt pareizu temperatūru šokolādes figūru izstādes telpās," skaidroja konditors Diogu Estevezs.

Bērni var izbaudīt dažādas šokolādes variācijas, tikmēr pieaugušajiem tiek piedāvāts īpašs stiprais dzēriens no šokolādes krūzes. Pat tie pasākuma apmeklētāji, kas saka, ka šokolādi neēd, atzīst, ka kopējā pasākuma atmosfēra un vizuālais baudījums ir ļoti iespaidīgs un atmiņā paliekošs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti