Rīta Panorāma

Intervija ar Vinetu Elksni

Rīta Panorāma

Intervija ar Edgaru Caicu un Ati Sīli

Latvijas lepnums visos laikos – «Laimas» šokolāde

Šokolādes fabrika «Laima» gandrīz pusgadsimtu vecāka par Latviju

Šokolādes fabrikas “Laima” pirmsākumi meklējami gandrīz pusgadsimtu pirms Latvijas valsts dibināšanas. 

"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" pārstāve Lineta Mikša pastāstīja, ka 1870. gadā Teodors Rigerts atvēra pirmo šokolādes fabriku Latvijā. Toreiz šokolāde bija ekskluzīvs produkts. Tuvāko 10 gadu laikā Rigertam uzradās arī nopietni konkurenti - Gēgingera fabrika, kas arī sāka ražot šokolādi.

Savukārt 1921. gadā vairāki ebreju tirgotāji nodibināja saldumu fabriku “Maķedonija”, kurā sākotnēji strādāja tikai četri darbinieki.

Fabrika atradās tur, kur pašlaik ir “Laimas” ražotne - Rīgā, Miera ielā. 

“Laima” savu vārdu ieguva tikai 1925. gadā. 

“Maķedonijas” dibinātāji izveidoja jaunu akciju sabiedrību ar nosaukumu “Laima”. 1937. gadā Latvijas valdība ar kredītbankas starpniecību iegādājās Teodora Rigerta un “Laimas” fabrikas akcijas, izveidojot vienu lielu uzņēmumu. „Laimas” saldumi tika tirgoti ne vien Latvijā, bet arī eksportēti uz ASV, Lielbritāniju, Āfriku, Franciju un Zviedriju.

1937. gadā arī ražotne laida klajā vienu no pašlaik populārākajiem produktiem “Serenāde”.

Tā radās kādam “Laimas” meistaram veidojot to kā dāvanu, lai atzītos savai iemīļotajai dāmai mīlestībā.

Arī padomju okupācijas gados uzņēmums “Laima” turpināja attīstīties, ražojot saldumus un apgādājot ar tiem visas padomju republikas.

Pēc neatkarības atgūšanas uzņēmums veiksmīgi turpināja savu darbu. 2015. gadā “Laima” kļuva par norvēģu kompānijas “Orkla” sastāvdaļu.  

Uzņēmums paredzējis, ka “Laima” savu 150. dzimšanas dienu 2020. gadā sagaidīs jaunā ražotnē Ādažos.

Rīgā, Miera ielā, tiks saglabāts šokolādes muzejs un birojs, bet viss ražošanas process ar modernām iekārtām notiks Ādažos. Pašlaik uzņēmums turpina attīstīties, piedāvājot aptuveni 250 dažādus produktus, eksportējot tos uz 20 valstīm. Savulaik uzņēmums sāka strādāt ar četriem darbiniekiem, bet pašlaik tajā nodarbināti vairāk nekā 1000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt