Dienas ziņas

Avotiņu pilskalns un senkapi – joprojām nesakopti

Dienas ziņas

Sāk pētīt mikroplastmasas piesārņojumu

Karsti pat kamieļiem

Zoodārza dzīvnieki meklē ēnainas vietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Karstuma vilnī, kas pārņēmis Latviju, vēsākas vietas iecienījuši teju visi Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza iemītnieki. Roņi dienu pavada ūdenī, kamēr ķenguri un ziemeļbrieži meklē ēnu. Pat divkupru kamieļi, kas pieraduši pie siltā laika, meklē patvērumu no saules stariem.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas vadītāja Laura Līdaka stāstīja, ka karstajās dienās cilvēkiem būtu jāņem piemērs no dzīvniekiem: “Viņi ir ļoti gudri. Dienas karstāko daļu tie pavada gulšņājot, peldoties, palienot zem mūsu sarūpētās dušas vai paslēpjoties kāda krūma paēnā. Karstā laikā dzīvnieki nav aktīvi, tā ka mums ir jāņem piemērs no tiem. Vai arī varam rīkoties tā, ka to darīja mūsu senči, – karstas vasaras dienas vidū tie nestrādāja, bet atpūtās”.

Ilgmārs Līdaka, Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas speciālists zināja teikt, ka viens no zoodārza iemītniekiem, kurš par tveici pārāk nebēdā, ir ronis. “Ronim ir ekskluzīva situācija, jo viņam ir pašam sava sala. Turklāt tā sala ir pareizā lieluma – abi salas gali atrodas ūdenī, pa vidu neliela pludmale, kur sauļoties.”

Zoodārza darbinieki novērojuši, ka karstajās dienās, kad dzīvnieki ir mazāk aktīvi, tveicē tiem mazinājusies ēstgriba.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti