Dienas ziņas

Papes ezerā pētīs ūdens kvalitāti

Dienas ziņas

Noteikta paaugstināta uguns bīstamība

Baltijas jūrā ielaiž zoodārza roņus

VIDEO: Zoodārzā nonākušie ronēni nu dodas Baltijas jūras plašumos

Piektdien netālu no Ventspils Baltijas jūrā tika ielaisti trīs pelēkie roņi, kuri līdz šim dzīvoja Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Roņi izlaisti Baltijas jūrā 15 jūras jūdzes no krasta, lai tiem nebūtu vēlēšanās tuvāk piekrastei kontaktēties ar cilvēkiem un lai tie pārtiku iegūtu patstāvīgi.

Piektdien krasta apsardzes kuģis „Astra” izbrauca jūrā ar ļoti īpašu kravu – trīs roņiem, kas reiz izskaloti Baltijas jūras krastā un nu atgriežas savos dzīvei dabiskākos apstākļos.

Pelēkajiem ronēnam ir pietiekošas tauku rezerves, lai tie varētu  izdzīvot vairākas nedēļas, pat ja tik ātri neiemācīsies paši iegūt barību. Daudz lielākas bažas zoodārza speciālistiem sagādā piekrastes zvejnieku tīkli. „Šie mazie ronēni ir diezgan labā stāvoklī, krietni labi uzbaroti, tad viņus var laist, tad viņiem ir cerības izdzīvot. Pirmkārt, viņi zivis pazīst, zina, kāda ir peldoša zivs, tad jau ātrāk viņiem būs iespēja pierast,” stāsta Rīgas Zoodārza darbinieks Māris Lielkalns.

Vecākais no roņiem ir nosaukts Pītera vārdā un zoodarzā dzīvo jau gadu. Jaunākie atrasti šajā pavasarī, un, izmantojot sociālos tīklus, ieguvuši Ronija un Venta vārdus. Mazuļi jau sasnieguši 40 kilogramu svaru. Pateicībā par laimīgo bērnību viens no dzīvniekiem nemaz nesteidzās doties jūrā, citi - tik vien, kā pamāja ar asti.

Ventspils pilsēta atzīta par roņiem īpaši draudzīgu, jo noslēgts sadarbības līgums ar zoodārzu  par  ronēnu mākslīgu izbarošanu, medicīnisko aprūpi un  nepieciešamo inventāru.

Baltijas jūrā sastopamas trīs roņu sugas. Šopavasar uz zoodārzu nogādāti desmit no jūras izskaloti roņi. Reizēm gan uz zoodārzu tiek nogādāti tādi roņu mazuļi, kuriem palīdzība nemaz nav vajadzīga. Ne visi zoodārza roņi nonāk brīvībā- citi iegūst mājvietas dažādos pasaules zoodārzos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti