Baltijas jūrā izlaiž otru pērn Rīgas zoodārzā nonākušo roni Pūciņu

Janvāra nogalē Rīgas Zooloģiskā dārza speciālisti Baltijas jūrā netālu no Jūrkalnes izlaida pelēko roņu mātīti, kuru zoodārza darbinieki iesaukuši par Pūciņu – dzīvnieks kā novārdzis mazulis pērn 26. martā atrasts Jaundubultu pludmalē, informēja zoodārzā.

Atrašanas brīdī ronēna svars bija 14 kilogrami – tikai nedaudz vairāk, nekā piedzimstot. Vājo dzīvnieku ar acs traumu Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori nogādāja Rīga zoodārza veterinārārstu aprūpē. Pēc ilgstošas ārstēšanās slimību izdevās uzveikt un dzīvnieks, pateicoties zoodārza speciālistu rūpēm, saglabāja pilnvērtīgu redzi, taču diemžēl tādēļ palēninājās tā augšanas temps un ronis nepieņēmās svarā tik strauji, kā plānots.

Sasniedzot nepieciešamo kondīciju un balstoties uz Lietuvas Jūras muzeja speciālistu pieredzi un konsultācijām par roņu laišanu jūrā ziemas periodā, tika pieņemts lēmums dot tai iespēju turpmāko dzīvi pavadīt Baltijas jūras klajumos.

Baltijas jūrā izlaiž roni Pūciņu.
Baltijas jūrā izlaiž roni Pūciņu.

Pēc iznākšanas no ceļojuma kastes Pūciņa kādu brīdi pavēroja apkārtni, novērtējot situāciju, tad droši devās ūdens viļņos un pamazām attālinājās no krasta.

Kā skaidroja zoodārzā, ik gadu martā un aprīlī Latvijas piekrastē parādās balti roņu mazuļi. Savainotus un novārgušus ronēnus Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori nogādā Rīgas Zooloģiskajā dārzā rehabilitācijai. Daļa no tiem guvuši ievainojumus, kam nereti par iemeslu mēdz būt liedagā nepieskatīti suņi.

"Iedzīvotājus, pamanot pludmalē roņu mazuļus, aicinām netuvoties tiem, lai netraucētu," norādīja zoodārzā un ieteica – ja rodas bažas par roņa veselības stāvokli, informēt Dabas aizsardzības pārvaldi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti