VIDEO: Melnais stārķis atvaira kraukļa uzbrukumu ligzdai; jūras ērglēns tiek pie vārda

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Gandrīz katru dienu dabas draugiem ir iespējams uzzināt ko jaunu par putniem, kuru gaitām var sekot portāla "Dabasdati.lv" tiešsaistes kamerās un interneta forumā. 17.aprīlī noslēdzās aptauja un par Durbertu tika kristīts 15.aprīlī izšķīlušais jūras ērgļu mazulis. Savukārt melnā stārķa ligzdai uzbruka krauklis, kuram neizdevās tikt pie kārotajām olām.

Melnā stārķa tēviņš Ozols sešas minūtes atvairīja nelūgtā viesa uzbrukumus, kurš centās tuvoties ligzdai no dažādām pusēm. Sūnām izrotātajā ligzdā atrodas četras olas, kuras izdētas tumsas aizsegā 7., 9., 11. un 13.aprīlī. Zemgalē mītošie Zīle un Ozols pārmaiņus tās perēs mēnesi. Ornitologs Māris Strazds prognozē, ka pirmais stārķēns varētu izšķilties ap 9.maiju. Sliktā ziņa melnajiem stārķiem ir lielais mātīšu bojāejas procents, jo tiek lēsts, ka no šīs sugas putniem Latvijā ir 80% tēviņu un 20% mātīšu, kaut ligzdās abi dzimumi izšķiļas aptuveni vienādās proporcijās.

Tikmēr Durbes pusē mazais jūras ērglēns ar katru dienu kļūst lielāks un pirmajās dzīves dienās tiek lieliski aprūpēts. Vecāki Durbe un Roberts ligzdā atnesuši gan līdakas, gan arī lauci. Piektdien, 17.aprīlī, mazulis tika pie vārda Durberts, ko noteica tiešsaistes kameru sekotāju balsojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti