4. studija

Kāpēc veterinārmedicīnas cenas dzen izmisumā mājdzīvnieku īpašņiekus?

4. studija

Vai bankomāti mēdz kļūdīties un «krāpties»?

Vai tas ir normāli, ja ziemas laikā zirgs atrodas ārā?

Vai zirgu ziemā drīkst turēt ārā? Skaidro speciāliste

Gaisa temperatūra ārā -12 grādi, un raidījuma "4. studija" skatītājs ir vērsies pie mums ar jautājumu – vai tik tiešām šādā salā ārā drīkst turēt zirgu? Speciāliste skaidro, ka nav tāda nosacījuma – drīkst vai nedrīkst dzīvnieku turēt ārā, par dzīvniekiem ir jārūpējas, un zirgus vispār vajag un drīkst turēt ārā, protams, ja tiek ievēroti labturības nosacījumi.

Raidījuma "4. studija" skatītājs: "Ceļā no Jelgavas uz Rīgu, pie Dalbes, jau četrus gadus – ziema vai vasara – ārā stāv zirgs. Pārtikas un veterinārajam dienestam par to vienreiz jau ziņoju, bet nekas nav mainījies."

Ārā tiešām auksti, bet zirgs dzīvojas pa sniegu. Tāpēc arī mēs vērsāmies pie Pārtikas un veterinārā dienesta, lai noskaidrotu, vai šādos laikapstākļos ir atļauts majdzīvniekus turēt ārā?

"Nav tāda nosacījuma, drīkst vai nedrīkst, par dzīvniekiem ir jārūpējas, un zirgus vispār vajag un drīkst turēt ārā, protams, ja tiek ievēroti nosacījumi – ja zirgam ir visu laiku pieejama rupjā barība, un tad viņš ēd, kad viņš grib, un līdz ar to viņš ražo sev siltumu. Zirgiem ļoti patīk ziemā dzīvot pa āru, patiesībā pat vairāk viņus tur ārā ziemā nekā vasarā, jo vasarā ir knišļi, karsts laiks un tad labāk viņiem ir atrasties staļļos," skaidroja Pārtikas un veterinārā dienesta Novietņu uzraudzības daļas vadītājas vietniece Rudīte Bērziņa.

Tātad – dzīvnieka labturības noteikumi nav pārkāpti, ja vien saimnieks ievēro vairākas prasības un vajadzības, kas zirgam jānodrošina.

"Protams, zirdziņiem ir nepieciešams dot siltu ūdeni padzerties vismaz vienu, divas reizes dienā – divas tas būtu optimāli, un pats galvenais, lai zirgam būtu iespēja, kur ieiet patverties, – vai tas ir stallis, kūts vai šķūnītis, vai nojume, jo tad, kad dzīvnieks to vēlas, lai viņam būtu šī iespēja. Skatoties gan pēc miesas būves, gan to, ka viņam ir siens nolikts, tad daļa šo prasību noteikti ir izpildītas, tur ir tāda kā nojumīte, bet, ja ir šķūnītis vai stallis, kur viņam patverties un ieiet, tad noteikti, ka tur viss ir kārtībā," pauda Bērziņa.

Ja Pārtikas un veterinārajam dienestam ir adresēta ziņa par iespējamu labturības prasību neievērošanu, tad dienesta darbinieki momentā reaģē un dodas apsekot konkrēto vietu, lai noskaidrotu apstākļus un konstatētu, kādā stāvoklī ir dzīvnieki.

Bērziņa: "Visi iesniegumi, sūdzības, zvani tiek pieņemti, piefiksēti un vairāk vai mazāk, izvērtējot situāciju, cik ātri vien var, uz labturības sūdzībām inspektori dodas pārbaudīt un 100% pārbauda visus šos zvanus, pieteikumus un rakstiskos e-pastus; tas vienmēr tiek pārbaudīts, un jāpārliecinās, vai viss ir kārtībā."

Šoziem iesniegumu vai zvanu, kad garāmbraucēji ziņo par iespējamiem mājdzīvnieku labturības pārkāpumiem, bijis mazāk nekā citus gadus. Iespējams, tādēļ ka ziema nav bijusi pārāk barga, bet, kā noskaidrojām, tad arī spelgonis zirgus nebiedē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti