Uz mežu ar savu malku un atkritumi līdzi uz mājām. Kā Jāņos nekaitēt dabai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dodoties pēc jāņuzālēm, nevajadzētu brist pļavās tālu iekšā, savukārt, kurinot ugunskuru dabā, labāk ņemt līdz savu malku, Latvijas Radio ieteica Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dabas tūrisma un izglītības speciālists Andris Soms.

Andris Soms, Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Nav jābrien tālu pļavās un jāizbradā tā, ka nekas pāri nepaliek. Ņemam visu, kas ir pa rokai – visas jāņuzāles ir labas, kas aug Jāņuvakarā,” atgādināja Soms.

Ja līgotāji paredzējuši dabā kurināt ugunskuru, tad labāk šim nolūkam izmantot līdzi ņemtu malku. “Smejas, ka ar malku uz mežu neviens neiet, bet mūsdienās šis teiciens ir mainījies. Būtu labi, dodoties kurt ugunskuru, paņemt kādas malkas pagales līdzi. Sausoknis vai kritala, kas jau sāk sadalīties, tomēr ir arī vērtība dabai, īpaši svarīgi tas ir saudzējamās teritorijās,” uzsvēra DAP pārvalde.

Pārdomāti jārīkojas, arī taisot ugunskuru pļavās, kur iepriekš tas nav kurināts:

“Tad uzmanīgi ir jāizņem velēna, ko pēc tam var atlikt atpakaļ, lai mūsu ugunskura kurināšanas pēdas paliktu pēc iespējas mazākas.” Soms arī uzsvēra, ka ugunskuru noteikti nevajadzētu kurināt vērtīgajās pļavās, kur zied daudz dažādi augi.

Jāatceras, ka visus priekšmetus, ko ņem līdzi uz svinībām dabā, pēc tam arī jāaiznes prom. “Pudeles un iepakojumi ir drauds dabai, kas sadaloties pēc ilgāka laika atgriežas arī pie mums. […] Atkritumus, kurus negrib nest mājās uz konteineru, nebūtu labi sadedzināt – ne tetra pakas, ne plastmasas maisus. Parasto papīru vēl var dedzināt, bet neko citu,” uzsvēra DAP pārstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti