Talkā sakops zāļu purvu pie Kaņiera ezera

Ķemeru Nacionālajā parkā 15. augusta talkā sakops zāļu purvu Kaņiera putnu torņa un peldošās niedrāju laipas apkārtnē. Dabas aizsardzības pārvalde aicina pievienoties talciniekus.

Talkas retu un aizsargājamu biotopu kopšanai, iesaistot plašāku sabiedrību, Ķemeru Nacionālajā parkā tiek rīkotas jau ceturto gadu, zāļu purvā – otro gadu. Pasākuma laikā paredzēts savākt nopļauto zāli, krūmus un atvases. Talkas noslēgumā paredzēta maltīte brīvā dabā, kuras laikā varēs ieklausīties pieredzējušu speciālistu stāstījumā par apkārt esošajām dabas vērtībām un to nozīmi.

Gan pēc izskata, gan izmantošanas zāļu purvs mazliet līdzinās zālājam. Senos laikos un arī mūsdienās tajā ganīti lopi un pļauta zāle.

Kaļķaini zāļu purvi ir mājvieta daudzām retām un krāšņām augu sugām – tieši šādās vietās sastopama vislielākā orhideju daudzveidība.

Lai tā spētu pastāvēt, ir nepieciešama regulāra zāles pļaušana un tās aizvākšana. Tas tur paveicams tikai ar roku darbu, it īpaši tādēļ, ka tur neparasti lielā skaitā sastopami arī kadiķi – viena no lielākajām un krāšņākajām to audzēm Latvijā.

Šobrīd kaļķaini zāļu purvi Latvijā ir reti un kopumā valstī aizņem tikai nedaudz vairāk par 1000 hektāriem. Lielākās platības saglabājušās Rietumlatvijā un Kurzemes piekrastē, tai skaitā arī Kaņiera ezera krastos.

Talkai jāpiesakās, zvanot uz tālruņa numuru 26424972. Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināts transports talcinieku nogādāšanai no Lapmežciema centra uz talkas norises vietu.

Talciniekiem jābūt gataviem četras stundas pavadīt aktīvā darbā āra apstākļos, tādēļ jāģērbjas atbilstoši, kā arī pašiem jāparūpējas par aizsardzību pret insektiem un saules apdegumiem. Noteikti nepieciešami arī gumijas zābaki, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt