Krupju glābšanas misijā šogad drošībā nogādāti vairāk nekā 1200 «prinči»

Šogad, kad netipiski agri sākās krupju migrācija, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) rīkotajā šo abinieku glābšanas kampaņā drošībā no ceļa brauktuves uz ceļmalu nogādāti vairāk nekā 1200 krupji un vēl vairāki simti citu abinieku, informēja DAP.

"Misijā – KRUPIS. Izglāb princi!" iesaistītās 149 brīvprātīgie, un darbi, summējot misijā pavadīto laiku, ilga astoņas diennaktis.

Kampaņas koordinatore Ilze Reinika norādīja: "Esam pateicīgi ikvienam brīvprātīgajam, kas šogad palīdzēja kaut vienam abiniekam droši šķērsot autoceļu. Visticamāk, ka izglābto abinieku skaits dabā ir daudz lielāks par misijas statistiku, jo ne visi dzīvību glābēji kļuva par oficiālajiem brīvprātīgajiem un sniedza ziņas par izglābtajiem "prinčiem"."

Krupju migrācija sākas līdz ar siltā laika iestāšanos, ko nevar precīzi iepriekš paredzēt. Šogad abinieku migrācija uzsākās netipiski agri – jau marta beigās, un turpinājās aprīlī. Citus gadus tikai aprīļa vidū vai beigās lēnie krupji mostas no ziemas miega un migrē uz savām nārsta vietām. Taču šogad aprīļa vidū ienāca visvairāk ziņu par masveida migrāciju teju visos apzinātajos migrāciju posmos. Tas krasi iezīmē klimata pārmaiņu klātbūtni arī Latvijā.

DAP skaidroja, ka pasaulē ierasta prakse ir pavasara abinieku migrācijas laikā piesaistīt brīvprātīgos abinieku glābšanai autoceļu tuvumā.

Arī Latvijā jau trešo gadu brīvprātīgie apseko identificētos kritiskos punktus uz autoceļiem. Misija vienā vietā var notikt pat vairākas nedēļas, kuru laikā pārsvarā vakarā pēc saulrieta jāapseko noteiktais ceļa posms un jāpalīdz abiniekiem šķērsot to dzīvībai bīstamais autoceļa posms, kā arī jāsniedz dati par migrācijas laikā novēroto. 

Papildus sākotnēji jau zināmajām vietām ar sabiedrības līdzdalību pāris gadu laikā apzināti vēl vairāki desmiti krupju migrācijas vietu visos reģionos, kas šķērso autoceļus. Tādējādi brīvprātīgie šogad glābšanas darbiem varēja izraudzīties kādu no 50 kritiskajiem punktiem.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti