Skanstes dārziņos konstatē īpaši aizsargājamas putnu sugas; pieprasa pārtraukt būvdarbus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc sertificēta ornitologa atzinuma saņemšanas par to, ka Skanstes dārziņu teritorijā ligzdo vai barojas septiņas īpaši aizsargājamas putnu sugas, nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt tur paredzētos būvdarbus vismaz līdz šī gada 31. jūlijam, informēja nodibinājuma pārstāve Ilze Džonsone.

Piesaistot serfiticētu ornitologu Andri Dekantu, konstatēts, ka projekta “Skanstes teritorijas revitalizācijas 1. kārta”  paredzēto darbu teritorijā ligzdo vai barojas septiņas īpaši aizsargājamas putnu sugas.

Kopumā teritorijā konstatētas vairāk nekā 30 putnu sugas, no kurām lielākā daļa šobrīd ligzdo. Ņemot vērā Sugu un biotopu aizsardzības likumā noteikto aizliegumu postīt putnu ligzdas, plānotie darbi būtu atliekami vismaz līdz šī gada 31. jūlijam, norādīja Džonsone.

"Papildus Sugu un biotopu aizsardzības likumā noteiktajam ligzdu postīšanas aizliegumam Ministru kabineta noteikumi par koku ciršanu ārpus meža jau šobrīd aizliedz pilsētās cirst kokus laikā no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam, taču pašvaldībai ir dota iespēja atzīt koku ciršanu par neatliekamu. Mēs aicinām Rīgas domi atbildīgi izturēties pret tai dotajām pilnvarām un respektēt likuma prasības, ļaujot pabeigt ligzdošanu teritorijā mītošajiem putniem," uzsvēra Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.

Ar saviem ierosinājumiem organizācija “Dzīvnieku policija” vērsīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Rīgas domē.

Maijā projekta "Skanstes teritorijas revitalizācijas 1. kārta" ietvaros tika uzsākta Skanstes apkārtnes mazdārziņu jeb tā sauktās “Lapeņu kolonijas” nolīdzināšana. Sabiedrības spiediena rezultātā tika panākta vienošanās ar būvniekiem uz divām nedēļām pārtraukt darbus, lai dotu iespēju organizēt suņu un kaķu izvešanu no teritorijas un lai izvērtētu paredzēto darbu ietekmi uz teritorijā ligzdojošajiem putniem.

KONTEKSTS:

Skanstes mazdārziņu rajons kļuvis par vides aizstāvju un nekustamā īpašuma attīstītāju cīņu karalauku. Aktīvisti sašutuši, ka aptuveni 20 miljonu eiro vērtajā Skanstes teritorijas revitalizācijas projektā pašvaldība nav padomājusi par humānāku pamesto mājas mīluļu un savvaļas dzīvnieku pārvietošanu. Turpretim Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā apgalvo, ka viss notiekošais atbilst normatīvajiem aktiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti