Rīta Panorāma

Intervija ar NBS pārstāvi kapteini Jāni Slaidiņu

Rīta Panorāma

Atgriežas mūzikas apritē ar dziesmu “Tukšpauris”

Serbijā atgriežas sumbri

Serbijā atgriežas sumbri

Nacionālajā parkā „Fruska Gora” Serbijā savvaļā izlaisti pieci sumbri. Lielo zālēdāju populācijas atjaunošana šajā Balkānu valstī notiek sadarbībā ar Eiropas sumbru aizsardzības centru un Poliju.

„Es biju Serbijā pirms pieciem gadiem pēc Dimitrijeviča uzaicinājuma, jo viņš domāja, ka Serbijai jāpievienojas starptautiskajiem centieniem. Es esmu rīcības cilvēks, un, tiklīdz mana vizīte beidzās, es darīju visu iespējamo, lai atvestu sumbrus uz Serbiju.

Dzīvnieki tika rūpīgi atlasīti, atvesti no Polijas. Uzskatu, ka viņiem klāsies labi un tas ir daudzsološs sākums,”

stāstīja Eiropas Sumbru aizsardzības centra pārstāvis Fernando Morans Castillo.

Sumbri Rietumbalkānu valstīs izmira pirms apmēram 200 gadiem, bet Eiropā lielie dzīvnieki gandrīz pilnībā izzuda pirms 100 gadiem. Pateicoties vides aizstāvju un zinātnieku centieniem, sugu izdevās saglabāt, un patlaban desmit Eiropas valstīs savvaļā apmēram 47 baros dzīvo 6800 sumbri. Savukārt visā pasaulē kopumā ir vairāk nekā deviņi tūkstoši šīs sugas īpatņu.

Centra speciālisti norādīja, ka lielajiem zālēdājiem ir ļoti svarīga nozīme noteikta veida ekosistēmas saglabāšanā. Tomēr sumbru populācijas atjaunošana nav vienkārša un var radīt dažādas problēmas. Tāpēc Serbijā pirms dzīvnieku izlaišanas savvaļā tika veikta rūpīga izpēte un sagatavošanās darbi, kas ilga piecus gadus. Vienkāršs nebija arī lielo dzīvnieku ceļojums no Polijas, taču viss noritēja veiksmīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti