Dienas ziņas

Ja ne vairāk, tad vismaz pusi

Dienas ziņas

Strenču slimnīcai būs sporta laukums

Rīgas Zoodārzā atklāj lauvu mītni

Rīgas zoo jaunajā lauvu mītnē dzīvos Āzijas lauvu mātīte Tori

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā atklāta atjaunotā lauvu mītne un tajā ielaista jaunā iemītniece – Āzijas lauvu mātīte Tori. Mītnes iekārtojums ir ērts un tīkams gan dzīvniekam, gan arī apmeklētājiem, kuri lauvu varēs vērot no trim skatu laukumiem.

Mazie zoodārza dzīvnieciņi piektdien, 21.oktobrī, dzīvo savos ierastajos ritmos, nenojaušot, ka viņiem pievienojusies izcila kaimiņiene no zvēru karaļu dzimtas. Tori ieradās Rīgā no Tallinas zoodārza pirms divām nedēļām, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpām. Šodien lauvenei tika piedāvāts pirmo reizi iznākt jaunizveidotajā āra aplokā un nobaudīt svētku mielastu. Filmētāju un fotogrāfu ielenkumā viņa bija tik satraukusies, ka ēšana nebija ne prātā.

„Viņa nervozē - jauni apstākļi, aploks ir atklāts. Tallinas zoodārzā viņa visu mūžu nodzīvoja slēgtajā sprostā, atklātas debesis viņa neredzēja,” skaidroja Rīgas Zooloģiskā dārza zīdītāju nodaļas vadītāja Tatjana Ivasjenko.

Kopēji stāsta, ka Tori ir mierīga, pieradusi pie cilvēkiem, jo mākslīgi izbarota. Viņa nāk uz saucienu un ļauj sevi pakasīt caur žogu, protams, ievērojot drošību. Nākamgad Tori pievienosies vēl trīs lauvas, kas gādātas ar Eiropas zooloģisko dārzu atbalstu.

„Pašlaik uz lauvām pieteikušies 10 zoodārzi, bet nākošgad saņems četri. To skaitā Rīgas zoodārzs saņems vienu tēviņu un divas mātītes. Darbs ildzis sešus gadus, jo nav tik vienkārši importēt dzīvniekus no savvaļas,” sacīja  Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

Rīgas zoodārzā lauvas mitušas jau no pagājušā gadsimta sākuma. Vēsturiski tā saukusies par lauvu bedri, kas 104 gadu laikā piedzīvojusi nopietnas pārmaiņas, pārtopot lauvu labturībai atbilstošā veidolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti