«Rīgas meži» vides izglītības programmā ar putnu būrīšu sagatavošanu gaida pavasari

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” vides izglītības programma “Zaļā klase” ar putnu būrīšu sagatavošanu – jau iepriekš izlikto mājiņu tīrīšanu un labošanu, kā arī jaunu būrīšu uzlikšanu – sāk pavasara aktivitātes.

Pirmais pasākums notika Valdemāra pamatskolā Jumpravā, savukārt sestdien "Rīgas meži" sakopj un izliek jaunus putnu būrīšus Juglas mežā. 

Edmunds Račinskis par putnu būrīšu sagatavošanu
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

Ornitologs Edmunds Račinskis aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un būrīšu jautājumu risināt ilgtspējīgi – vispirms sakopt jau esošās lidotāju mājvietas, tās katru gadu iztīrot un saremontējot, un tikai tad domāt par jaunu būrīšu izvietošanu. 

Mežā dobumu trūkst, un ir nepieciešams palīdzēt mazajiem putniem, kas paši ligzdas ārpus koku dobumiem nevij, paskaidroja Račinskis. Marta otrā puse ir teju vai pēdējais brīdis, kad izlikt jaunus būrīšus vai iztīrīt vecās putnu mājiņas. 

"Būrīšu nekad par daudz nebūs," uzsvēra Račinskis.

Mazo būrīšu tīrīšana ir svarīga gan mājiņas mūža paildzināšanai, gan apdzīvotības nodrošināšanai. Vecajās ligzdās krājas mitrums un vairojas parazīti, tādēļ mītne jāiztīra, lai, sākoties ligzdošanas sezonai, putniem būtu pieejama tīra brīva vieta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti