Pēcpusdiena

Latvijā ieradusies bēgļu grupa no Grieķijas

Pēcpusdiena

Konkurences padome bažīga par LMT un "Lattelecom" apvienošanu

Stājas spēkā liegums cirst kokus pilsētās

Rīgā līdz 30. jūnijam aizliedz cirst kokus

Lai ļautu Rīgai vizuāli izskatīties labāk un putniem izdzīvot ligzdošanas laiku, no piektdienas, 15.aprīļa līdz 30. jūnijam galvaspilsētā ir aizliegts cirst kokus, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” atgādināja Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Viņš sacīja, ka putni ir svarīga daļa arī cilvēku ikdienas labsajūtā. Proti, putni izķer dažādus kaitēkļus un, ja lidoņu vairs nebūtu vai būtu mazāk, tad pilsētā būtu daudz grūtāk dzīvot.

Vircavs aicināja cilvēkus ziņot būvvaldei vai viņam personiski, piemēram, tviterī, ja redz, ka kaut kur notiek koku ciršana. Par to vainīgajiem var piemērot naudas sodu. Būvvaldes vadītājs ar gandarījumu atzīmēja, ka iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka vairums cilvēku saprot, ka aprīļa otrajā pusē, maijā un jūnijā kokus nevajag cirst, tomēr ir arī „atsevišķi indivīdi”, kuri izglītības trūkuma vai citu iemeslu dēļ šos noteikumus nav gribējuši ievērot.

Ornitologs Ruslans Matrozis pauda, ka Rīgā ir diezgan daudz koku. Taču, ja tos izcērt ligzdošanas laikā, tad putni var aiziet bojā. Vēl vairāk – piemēram, mazie putni dzīvo vien trīs līdz piecus gadus. Tādēļ, ja tiem neizdodas izaudzināt pēcnācējus, tad cieš visa populācija.

Arī Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš norādīja, ka koki ir tie, kas pilsētā piedalās gaisa temperatūras un gaisa mitruma regulēšanā, kā arī pasargā pilsētu no putekļiem. Tāpēc ir jāļauj kokiem augt un attīstīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti