Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Atjauno Murjāņu sporta ģimnāzijas kompleksu

Dienas ziņas

Izveido tūrisma maršrutus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Rāznas ezerā pastiprināti kontrolē zvejniekus

Rāznas ezerā pastiprināti kontrolē zvejniekus

Lai rūpētos par īpaši aizsargājamu zivju populācijas saglabāšanu, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) šomēnes pastiprināti kontrolē maluzvejniekus un pievērš lielāku vērību arī makšķerēšanas noteikumu ievērošanai. Arvien biežāk reidos Rāznas ezerā un tā apkārtnē dodas arī Latgales reģiona vides inspektori. Viņi gan atzīst, ka maluzvejnieku un citu likumpārkāpēju skaits ir krietni sarucis.

Lai veiktu makšķerēšanas, rūpnieciskās zvejas un individuālo noteikumu ievērošanas kontroli, DAP Latgales reģiona vides inspektori jau agri no rīta devušies kārtējā reidā. Tā kā tuvojas lašveidīgo zivju nārsts, lielāka uzmanība pievērsta tieši maluzvejniekiem. "Šie pārkāpēji tomēr pa krēslu slēpjas. Ezers ir liels plašums, tu no krasta neredzi visu, jādodas ir iekšā un jāvāc informācija. Tādā veidā mēģināsim kontrolēt," stāsta DAP dabas aizsardzības vecākais speciālists Dainis Tučs.

"Rāznā nārsta laikā maluzvejnieki speciāli niedrēs uztaisa ejas, kurās ieliek murdus. Un arī mēģina ievilkt tīklus. Bet Ežezerā mēģina nārsta laikā pavasarī vairāk ķert līčos vai uzplūdumos," piebilst DAP vecākais valsts vides inspektors Aleksandrs Slavičs.

Rāznas ezerā 21.oktobrī sastaptas teju 10 laivas. To stūrmaņi ir vietējie Rēzeknes novada iedzīvotāji un visiem ir makšķerēšanas kartes. Vienīgais pārkāpums konstatēts cilvēku nezināšanas dēļ. Kungiem patiesi līdzi ir dokumenti, kas atļauj ezerā pārvietoties ar laivu, kurai ir iekšdedzes dzinējs. Tā pieder tūrisma pakalpojumu sniedzējam, taču noteikumi paredz, ka laivā ir jāatrodas arī viņam pašam. "Tika paņemts paskaidrojums. Tālāk saimniekam būs attiecīgi protokols par individuālo noteikumu pārkāpumu," skaidro DAP Dabas aizsardzības vecākais speciālists Dainis Tučs.

Vides inspektori atzīst, ka maluzvejnieku skaits strauji sarucis tieši pēdējo gadu laikā. Te nozīmīga loma ir gan regulāriem reidiem, gan naudassodiem, piemēram, viena sīga ir 143 eiro vērta. Nārsta laikā šī summa kļūst piecas reizes lielāka – 715 eiro.

Par zivju ieguvi īpaši aizsargājamā teritorijā paredzēta arī kriminālatbildība.

"Makšķernieki paliek aktīvāki. Vairāk spiningotāju. Atsaucīgi, ļoti daudzi zvana, ja ierauga tīklus. Tad arī mēs reaģējam nekavējoties," stāsta DAP vecākais valsts vides inspektors Aleksandrs Slavičs.

Reida laikā uzieti arī nupat ezerā maluzvejnieku novietotie  murdi. Tā ir veiksme, ka tie ir tukši, uzsver vides inspektori, kuri rūpējas par zivju populācijas saglabāšanu.

Rāznas ezerā šobrīd sastopamas 26 zivju sugas, tostarp sīgas un repši, kas ir aizsargājamo zivju skaitā. To nārsta laikā līdz 30.novembrim Rāznas ezerā noteikts lašveidīgo zivju zvejas liegums, un vides inspektori šajā laikā dosies reidos arī nakts tumšajā laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt