PVD vairs nepieņem nomedītās mežacūku mātītes

Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) pirmdien, 5.decembrī, pēdējo dienu varēja iesniegt pierādījumu par nomedītajām mežacūku mātēm un saņemt 50 eiro samaksu par katru dzīvnieku.

Kopš gada sākuma nomedītas 13 000 meža cūku sivēnmāšu, un par tām līdz šim iztērēti kopumā 900 000 eiro. Izmaksas segtas no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība (ES).

Tas, vai PVD turpinās maksāt medniekiem par nomedītajām meža cūku mātītēm, būs atkarīgs no tā, vai Eiropas Komisija (EK) turpinās finansēt programmu, kuras mērķis ir ierobežot ĀCM izplatību.

"Mēs neesam pārliecināti, ka nākošā gada janvārī programma turpināsies, vai šai programmai tiks piešķirta nauda.

Tāpēc, lai neveidotos situācija, ka mēs paliekam medniekiem parādā, tāpēc mēs pieņēmām šādu lēmumu, ka šobrīd pārtraucam [maksāt par mežacūkām]. Alikušo 2 -3 nedēļu laikā līdz jaunam gadam norēķināmies ar medniekiem," teica PVD pārstāvis Edvīns Oļševskis.

EK lēmums par to, vai tiks apstiprināta jauna programma, gaidāms pēc Jaunā gada. Ja to apstiprinās, Latvija prasīs finansējumu.

PVD uzskata, ka ir lietderīgi turpināt mērķtiecīgi samazināt meža cūku populāciju. Dienests aicina medniekus aktīvi medīt pat tad, ja maksājumi tiktu pārtraukti.

Pēc Valsts meža dienesta datiem, mežos mīt aptuveni 35 000 cūku. Tas ir mazāk nekā iepriekšējos gados.

Šogad ĀCM konstatēts vairāk nekā 1040 meža un 311 mājas cūkām.

Jau ziņots, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti