Dienas ziņas

Skolotāji sāk saņemt jaunās algas

Dienas ziņas

Alojas novadā vadības maiņa

Putnu vērošana pie Rāznas ezera

Putnu vērošanā pie Rāznas ezera ieraudzīti gulbji, lauči, zīlītes un vēl 21 suga

Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumu ietvaros Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Latgalē aicināja vērot putnus Rāznas Nacionālajā parkā. Gandrīz 60 000 hektāru plašajā ezeriem un mežiem bagātajā teritorijā var ieraudzīt gan reti sastopamus ūdens putnus, gan Latvijā īpaši aizsargājamas putnu sugas.

Ar binokļiem, teleskopu un pierakstu lapām rokās Rāznas Nacionālajā parkā ieradās 15 Rēzeknes pilsētas un novada iedzīvotāji, kā arī Rēzeknes internātpamatskolas skolēni un pedagogi. Lai arī 80% gadījumu putnus var tikai dzirdēt un redzēt tikai dažus lidojuma mirkļus, putnu vērošanas dienās Rāznas ezera apkārtnē kopīgiem spēkiem grupai izdevās saskaitīt 24 putnu sugas.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības biedrs un  DAP Latgales reģionālās administrācijas pārstāvis Dagnis Vasiļevskis apliecināja, ka lielā vēja dēļ varēja ieraudzīt tipsikās putnu sugas - gulbjus, laučus, kaijas, zīlītes.

Dabā manīt kādu no retāk sastopamajiem putniem iespējams vien pilnīgā klusumā. Šogad putnus interesenti vēroja pie vairākiem Rāznai blakus esošajiem ezeriem Kaunatā, Zosnā un citviet. Katrai no tām raksturīgas savas – aizsargājamo putnu sugas.

„Rāznas parkā konstatētas zivju ērgļa ligzdas un melnais stārķis Protams, mežos mēs varam redzēt dzeņu sugas un niedrājos plēsējputnus,” atzina Vasiļevskis.

Putnu vērotāji uzsver, ka piedalīties pasākumā motivējusi ziņkāre: putnus ikdienā redz katrs, taču bieži vien pat to nosaukums nav zināms, nemaz nerunājot par barošanās vai ligzdošanas paradumiem.

„Lubānas informācijas centrs bija ielicis tādu ļoti interesantu sižetu, kuru pavadīja arī skaista mūzika, kad bija salidojuši pavasarī gulbji. Tas bija tāds mans sapnis arī pavērot putnus dabā, kā viņi uzvedas, kā viņi vispār izskatās. Šodien sapnis ir piepildījies,” pēc putnu vērošanas atzina rēzekniete Natālija Peipiņa.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji atgādina iedzīvotājiem, ka, ziemai tuvojoties, svarīgi turpināt rūpēties par vasaras sezonā pieradinātajiem putniem. Citādi tiem draud bojāeja vai arī viņi paši var kļūt par barību kādam no plēsējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt