Pirmo reizi Slīteres Kukaiņu nakts notiks divas dienas; pirmais pasākums – šovakar

Šīs nedēļas izskaņā Slīteres nacionālajā parkā notiks ikgadējā Slīteres Kukaiņu nakts, taču šogad pasākumi iecerēti divas dienas ierastās vienas dienas vietā – piektdien, 8. jūlijā, ar piecu kilometru garu nakts pārgājienu notiks skujkoku dižkoksngrauža meklēšana un iepazīšana, Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" sacīja Slīteres Nacionālā parka dabas centra vadītāja Baiba Ralle.

Slīteres Nacionālā parka dabas centra vadītāja Baiba Ralle
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa skaidroja, ka pasākumi divu dienu garumā vairāk nekā desmit gadus notiekošajās Kukaiņu naktīs ir pirmo reizi, un kukaiņu iepazīšana sāksies 8. jūlijā pulksten 21.30, kad interesenti Kolkasraga priežu takās kopā ar entomologu Kristapu Vilku mēģinās sameklēt skujkoku dižkoksngrauzi, kuru Latvijas Entomoloģijas biedrība izvēlējusies par 2022. gada kukaini.

Savukārt sestdien, 9. jūlijā, pulksten 22 notiks tradicionālās Kukaiņu naktis pie Šlīteres bākas, kur no sākuma būs dažādas radošās darbnīcas, kā arī sarūpēti uzdevumi ģimenēm ar bērniem.

Bet vakara gaitā, iestājoties tumsai, sāksies kukaiņu gaismošana.

Ralle mudināja interesentus ņemt vērā, ka abi pasākumi notiek diennakts tumšajās stundās, tādēļ vēlams silti apģērbties un paņemt līdzi lukturīti, savukārt sestdienas pasākuma apmeklētāji aicināti paņemt līdzi kādu sedziņu, ko noklāt zālē, lai klausītos ekspertu lekcijas, kā arī baudītu muzikālos pārsteigumus.

"Visādi citādi no kukaiņiem nav jābaidās, tā ir lieliska iespēja zinošu ekspertu vadībā kukaiņus iepazīt labāk," viņa teica.

Ralle arī skaidroja, ka Slīteres nacionālais parks, kas nākamgad svin apaļu 100 gadu jubileju, kukaiņu daudzveidības ziņā ir viens no īpašākajiem, jo te sastopamas gan dienvidnieciskas Eiropas sugas, gan ziemeļnieciski Sibīrijas taigai raksturīgi iemītnieki. Tostarp skujkoku dižkoksngrauzis, kā arī ļoti spīdīgais praulgrauzis. "Tie ir dabas retumi, kas simbolizē Slīteres nacionālā parka dabas daudzveidību," viņa atzina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti