Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds III

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Paralizētā sunīte Pegija atguvusi spēju staigāt

Pegijai jeb mīļvārdiņā Pepei šis gads bijis pārdzīvojumu pilns. Gada sākumā 12 gadus vecajai sunītei paralizētas pakaļkājas. Tas būtiski ierobežoja līdz šim aktīvā un dzīvespriecīgā suņa ikdienu. Ārstu prognozes bija pesimistiskas, taču Pepes saimniece Maija nepadevās. Un nu – saimniece un viņas mīlule piedzīvojušas īstu brīnumu.

LTV raidījums "Ķepa uz sirds" pie Maijas un viņas mīlules Pegijas ieprieš ciemojās pavasarī. Toreiz Maija ar sirdi un dvēseli bija nodevusies suņa masāžām, dažādām terapijām un pat iegādājusies ratiņus, kuros Pepei pārvietoties, dodoties laukā. Tagad, gandrīz pēc gada nebeidzamām pūlēm un cerībām, Pepe atkal staigā.

"(..) Mazas distances pati staigā, skrien, spēlējās. Bet, ja ir garā pastaiga, kādi pieci kilometri, tad labāk rati, lai kustību amplidūta ir plašāka un lai pēc tam nav tā, ka pēc vienas pastaigas divas dienas ir grūti," teica Maija.

Tagad Maija jau ar smaidu atceras, ka ārstēšanās procesā bijuši daži īpaši smagi brīži, kad cerība zudusi un rokas nolaidušās pavisam.

Viens tāds izmisuma brīdis pienācis, kad mājā salūza lifts. Maija gan uzsver, ka par spīti grūtībām zinājusi, ka padoties nedrīkst, jo tieši viņas ticība bijusi galvenais Pepes atveseļošanās veicinātājs.

"Saimniekam tas lielais uzdevums ir sev godīgi atbildēt: "Jā vai nē". Un, ja "jā", tad, spītējot visam, vienkārši iet un darīt. Nav variantu, jo šie mazie mīluļi jau gaida tavu iekšējo spēku, atbalstu, uzmundrinājumu. Tas daudzkārt dod vairāk nekā zāles, operācijas un viss pārējais," uzskata Pepes saimniece.

Lai gan tagad Pepe spēj atkal visu pilnvērtīgi darīt pati, viņai tomēr jāturpina iesāktie ārstēšanās kursi, lai veselības stāvoklis nepasliktinātos. Kopīgais darbs abas ir norūdījis un ļauj daudz labāk vienai otru saprast.

Visiem dzīvnieku saimniekiem, kuri nonākuši līdzīgā situācijā, Maija iesaka apbruņoties ar pacietību, mīlestību, kā arī visu vērtēt lēnām un ar skaidru prātu.

"Tad, kad ir izmisums, der uz mirkli apstāties un noteikti nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus. Noteikti, līdzīgi kā jebkurā dzīves sfērā, uzklausīt vairāku speciālistu viedokļus," iesaka Maija.

Viņa smejas, ka līdz ar kāju kustību atgūšanu, sunītei sākusies arī otrā jaunība un viņa kļuvusi vēl aktīvāka.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti