Dienas ziņas

Latvieši Londonā atceras barikādes

Dienas ziņas

Ziemas peldēšana kā dzīvesveids

Dāmas medī, vīri dzen

Notikušas pirmās medības tikai sievietēm medniecēm

Pēdējos gados arvien vairāk par medniecēm izvēlas kļūt arī sievietes. Žurnāla „Medības” darbiniecēm radusies Latvijā vēl neīstenota ideja - dāmas no dažādiem medību kolektīviem pulcēt vienās medībās. Un tā -  šīs nedēļas nogalē Skrundas pusē aizvadītas pirmās medības ar devīzi „Dāmas medī, vīri dzen”. Organizatori atzīst – arī turpmāk sievietes uz šādām medībām tiks aicinātas arvien vairāk.

Jebkuras medības sākas ar dalībnieku reģistrēšanu un drošības instruktāžu, tomēr šīs nelīdzinās nevienām citām - mednieku rindā ir tikai sievietes. Šai idejai šoreiz atsaukušās 25 daiļā dzimuma pārstāves no dažādām Latvijas vietām, savukārt vīri šoreiz dzinēju lomā. Nav zināms, cik šobrīd Latvijā ir sieviešu mednieču, bet gandrīz katrā kolektīvā kāda ir. Doma organizēt šādas medības radusies žurnāla "Medības" darbiniecēm.

"Daudz esmu braukājusi pa Eiropu, un Latvija ir viena no retajām valstīm, kur tādas lietas vēl nenotiek. Tur ir gan klubiņi, gan starptautiska mēroga klubs," stāsta žurnāla "Medības" galvenā redaktore, medību vadītāja Linda Dombrovska.

Medību vieta šoreiz ir mednieku kluba "Tālava" teritorijā Skrundas pusē. Kurzeme izvēlēta tāpēc, ka to nav skāris Āfrikas cūku mēris. Šai reizē plānots iziet trīs mastus.

"Man šķiet, ka sieviete medniece ir uzmanīgāka, tai lietai pieet ar lielāku uzmanību, piesardzīgāka, vairāk skatās pa labi, pa kreisi," salīdzina medniece Sandra Upelniece no Iecavas.

Savukārt medniece Katrīna Šterna no Liepājas atzīst, ka adrenalīns ir liels, īpaši rudenī.

"Tagad jau ziemā ir kluss, bet rudenī, kad krīt lapas, tad pašam jānomierinās, noder grūtnieču pieredze [tā strauji paelsot un tad nomierināties]," saka Šterna, demonstrējot straujo elpošanu.

Pirmais masts bija veiksmīgs ādažniecei Laumai Zīlei.

"No sākuma likās, ka nebūs nekas. Gāja jau uz beigām, bet tad skatos - viens nāk, suns dzen smuki," stāsta Zīle.

Pirmās medības Latvijā, kurās bija tikai sievietes mednieces, noslēdzās ar nomedīto trīs dzīvnieku godināšanu, ar tradicionālo rituālu, kas ir kā pateicība medību dievietei Diānai. Linda Dombrovska atzina, ka šis ir tikai sākums plašākai darbībai, piemēram, dāmu kluba dibināšanai. Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 1000 medību kolektīvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt