Panorāma

Pabalsts iegrūž trūkumā

Panorāma

Sākas festivāls «Vīnes klasika»

Aicina ziedot suņiem

Nāk gaismā aizdomas par suņu saimnieka-labdarības stāsta varoņa cietsirdību pret dzīvniekiem

Sociālajos tīklos plašu atsaucību guvis aicinājums palīdzēt nelaimē nokļuvušiem astoņiem vācu aitu suņiem. Fonds "labdaris.lv" aizkustinošā stāsta lūdz līdzcilvēkus palīdzēt kādam vīrietim, kurš vairs nespēj par pieradinātajiem dzīvniekiem parūpēties. Aizkustinošajam stāstam gan ir otra puse - noklusēts, ka savulaik bijušas aizdomas par to, ka suņu saimnieks cietsirdīgi izturas pret dzīvniekiem.

Kaprālis un pārējie vācu aitas suņi paklausīgi seko savam saimniekam. Ir atvesta pirmā cilvēku saziedotā barība. Andrejs Orlovskis pie fonda "labdaris.lv" vērsās, jo zaudēja darbu un nebija naudas, par ko uzturēt suņus. Agrāk suņus trenēja kopā ar kolēģi, taču viņš nomira. Pēc Andreja stāstītā, zaudējis daudz kontaktus, arī apsardzes firmas vairs neizmantojot viņa pakalpojumus kā agrāk.

"Tajā momentā man nebija problēmu, varēju pilnvērtīgi  suņus aprūpēt, bet problēmas sākās pēdējos mēnešos, un tās saistītas  ar to, ka zaudēju darbu," klāsta suņu īpašnieks Andrejs Orlovskis.

Suņu saimniekam rūp, ka Latvijā piemirsuši par dienesta suņiem. Netālu no Doles iekārtotajā laukumā viņš rāda, ko prot apmācītie suņi. Tad meklē atslēgas sniegā, tad pārvar dažādus šķēršļus.

"Labdaris.lv" aprēķinājis, ka, lai nodrošinātu dzīvniekus ar barību un vakcinācijām gada garumā, ir vajadzīgi nedaudz vairāk par 5000-5500 eiro. Cilvēki aktīvi ziedo.

Mājaslapā minēts, ka šie suņi vienmēr bijuši mīlēti un aprūpēti, un uzdots jautājums, vai pareizā izvēle būtu pamest suņus likteņa varā, izšķirot vienu no otra un no saimnieka pēc tam, kad dzīvnieki jau piedzīvojuši nepanesamu zaudējumu

Rakstīts, ka Andra kolēģis un draugs miris pirms kāda laika. Patiesībā tas noticis pirms aptuveni diviem gadiem, ko pats Andrejs apstiprina.  Un toreiz bija tikai divi suņi. Bet pret pašu Andreju Orlovski bijušas aizdomas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un suņu pavairošanu peļņas nolūkā.

Par to stāsta "Ķepu ķepā" vadītāja Gundega Bidere. Andrejs pirms diviem gadiem no patversmes paņēmis divus suņus Bono un Lāci. Bono pēc gada nonācis Līču patversmē nobadināts un izkāmējis. "Mēs ieraudzījām suni, kas bija zaudējis 15-18 kilogramus no sava svara. Izspiedušās ribas un kauli."

Lāci patversmes darbinieki atņēmuši. Dzīvniekam joprojām esot  redzamas koduma rētas purnā. Tādas varot rastos, ja suņi dzīvo nepieskatīti barā, bez pietiekamas barības. "Lācim ir vecas rētas, tādās neaug spalva."

Dzīvnieku aizstāvji saņēmuši arī e-pastus, ka Andrejs Orlovskis suņus trenē ar kaķenes palīdzību. Proti, ja suns neklausa, tad viņam šauj ar kaķeni. To viņš nenoliedz, ka dažkārt tā dara, toties viņa trenētie suņi esot vispaklausīgākie. Bet Lāci viņš neesot nobadinājis.

"Tie visi ir nekaunīgi meli un muļķības. "Ķepu ķepā” uzrakstīja par mani iesniegumu policijai, uzrakstīja Pārtikas un veterinārajam dienesram. Kur ir rezultāts? Kāpēc mani joprojām nav  apsūdzējuši, nav sodījuši? Kāpēc nav ieslodzījuši cietumā par dzīvnieku mocīšanu?" vaicā Orlovskis.

"Labdaris.lv" stāsta, ka izpētījis visu pieejamo informāciju par palīdzības lūdzēju. Apmeklējuši suņus. Izpētījuši visus apstākļus.

"Mēs izpētījām visu informāciju, un šajā kontekstā es vēlos uzsvērt, ka mēs palīdzam suņiem, nevis Andrejam. Suņiem ir nepieciešama palīdzība, un suņiem arī tiek vākti līdzekļi. Un, protams, ka informācija ir izpētīta un mēs apskatījāmies apstākļus," norāda "labdaris.lv" pārstāve Simona Šjādīte.

Andrejs stāsta, ka trenē suņus, lai palīdzētu meklēt cilvēkus. "Labdaris.lv" mājaslapā sola, "gada laikā viņš var nokārtot visas formalitātes, lai suņi varētu iesaistīties cilvēku glābšanas un meklēšanas operācijās, par to saņemot atlīdzību". Latvijas Televīzijai Vācu aitu suņu asociācijā un "bezvests.lv", kas nodarbojas ar cilvēku meklēšanu, sacīja, ka neko nav dzirdējuši par Andreju Orlovski un viņa dienesta suņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt