Lidostā «Rīga» varēs ziedot depozīta pudeles dabisko pļavu saglabāšanai Latvijā

No 9. augusta lidostā "Rīga" pirms lidojuma iespējams savu iztukšoto dzēriena iepakojumu nodot īpašā punktā, kas atrodas pirms drošības kontroles, tādējādi desmit centu depozīta maksu par katru iepakojumu ziedojot Latvijas Dabas fonda iniciatīvai dabisko pļavu saglabāšanai un atjaunošanai Latvijā. Ziedošanas procesu koordinē labdarības organizācija Ziedot.lv, informēja lidostā.

Šāda iniciatīva tika uzsākta, balstoties uz lidostā novēroto ceļotāju paradumu dzērienus ņemt līdzi līdz pat lidostas drošības kontrolei, kur tie parasti nonāk atkritumu urnā, jo tālāk lidostā tos ienest nedrīkst, skaidroja lidostas pārstāvji.

Iepakojuma iztukšošanai paredzēta arī izlietne, kas novietota netālu no ziedojumu depozīta punkta.

Kā skaidroja Latvijas Dabas fonda pārstāvji, lidostā izvietotais depozīta ziedojumu punkts sniegs ieguldījumu Latvijas dabisko pļavu atjaunošanā, tādā veidā saglabājot Latvijai unikālo bioloģisko daudzveidību, kas ir liela vērtība mums pašiem un kuru apbrīno arī ārvalstu viesi.

Latvijas Dabas fonda direktora vietniece Zane Štolcere uzsvēra: "Dabisko pļavu situācija Latvijā šobrīd ir dramatiski slikta – tās saglabājušās tikai 0,7% visas valsts teritorijas, turklāt to izzušana vēl joprojām nav apturēta. Tā ir izzūdoša dzīvotne, tāpēc katrs saglabātais un atjaunotais kvadrātmetrs ir svarīgs – dabiskās pļavas ir īstas dabas dārgumu krātuves, jo vienā tās kvadrātmetrā var būt pat 50 dažādas augu sugas. Esam gandarīti par šo sadarbību, kurā apvienojas cilvēku iesaiste un vides un dabas problemātikas risināšana."

Ziedojumu punkts depozīta iepakojumiem tapis, lidostai "Rīga" sadarbojoties ar SIA "Depozīta iepakojuma operators", Ziedot.lv un Latvijas Dabas fondu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti