Ķepa uz sirds

Cilvēks, kas nepazīst bailes – ugunsdzēsējam arī nākas glābt dzīvniekus, kas nolemti nāvei

Ķepa uz sirds

Kas jāņem vērā, ja ir vēlme mājas dot eksotiskam dzīvniekam?

Kurš ir īstais noteicējs dziedātājas Laimas Vaikules mājās?

Laimas Vaikules mājās buldogs Bučs vairs nav vienīgais «priekšnieks»

Pirms astoņiem gadiem pats pirmais “Ķepa uz sirds” raidījums ciemojās pie dziedātājas Laimas Vaikules, kur viesus sagaidīja piecus mēnešus vecais Bučs. Tagad buldogs jau ir pieaudzis kundziņš, turklāt saimnieces mājās vairs nav vienīgais priekšnieks.

Laimas muzikālajā bagāžā ir neskaitāmi koncerti, kopprojekti un arī pašas organizētais festivāls “Laima Rendezvous Jūrmala”, kas jau piekto gadu norisināsies Dzintaros. Ja uz skatuves pavadīta visa dzīve, skatītājs un mākslinieks saplūst vienā veselā enerģijas kamolā.

“Uz tavu koncertu nāk cilvēki, kas tevi mīl, kas interesējas par tevi varbūt, tu viņiem esi interesanta ar to, kā tu mainies, patīk tavas dziesmas, tāpēc tā ir mana publika, viņi vienmēr ir mani,” saka Laima Vaikule.

Daudzi koncertā arī skaitīs dziedātājas kleitas un vērtēs viņas stilu – Laima smejas, ka to apzinās, plānojot savu repertuāru.

Būdama daudzus gadus uz skatuves, Laima neslēpj savas profesijas tumšo pusi – egoismu. Filmēšanas, koncerti un skatuve nozīmē to, ka pasaule griežas tikai ap tevi. Bet vai tas var turpināties mūžīgi? Dziedātājas dzīvē viss mainījās pēc pārciestas slimības.

“Man tādas robežas ir uzstādītas manā dzīvē, ka es ņemu tikai to, kas man patīk un ko es gribu.

Es vienā momentā sapratu, ka ne tikai es, ir daudz kas apkārt tev, un tas bija tas moments, kad es ieraudzīju pēkšņi dzīvniekus, līdz tam es arī nedomāju par suņiem,” atzīst dziedātāja.

Pati lielākā Laimas mīlestība bija viņas pirmais suns – rotveilers Kendija. Ilgus gadus viņas mīluļi bija amerikāņu buldogi. Kad viņi viens pēc otra devās uz citiem medību laukiem, mājās ienāca Bučs. 

Bet pavisam nesen franču buldogam pievienojās šķirnes māsa Emi – jokodamies saukta par “Emi Whitehouse”.

“Man pazvanīja – “viena meitene baigi smukā, paņem tāpēc, ka gribas labās rokās atdot'', un es zinu, ka tiem franču buldogiem ar deguniem ir problēma, viņi slikti elpo. Es domāju, lai viņa ir pie manis,” stāsta Laima Vaikule.

“Emi ir galvenā, kā jau meitene, meitenes vienmēr ir galvenās,” viņa piebilst.

Mīluļi ir ne tikai labākie antidepresanti, bet arī cilvēka personības spogulis. Atšķirībā no mums dzīvnieki savas emocijas noslēpt nemāk – tas var būt gan komiski, gan baisi. 

“Ja viņa grib uzmanību, viņa sāk skraidīt un lēkāt priekšā tā kā meitene, kas uzkrāsojusies tur un tā, kad viņai kāds čalis iepatīkas. [..] Kas patiešām tev var uzlabot garastāvokli, tas ir dzīvnieks mājās,” saka Laima Vaikule.  

Mākslinieces mājās visi suņi ir iepazīti no a līdz z. Galu galā suns – tas ir gluži kā bērns ar visām no tā izrietošajām sekām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt