Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds IV

Komponists Lūsēns palīdz meklēt mājas patversmes sunim

Iemīļotais latviešu komponists Jānis Lūsēns piekrita "Ķepa uz sirds" uzaicinājumam palīdzēt meklēt mājas kādam īpašam patversmes sunim. Nebūt ne parasta satikšanās, bet gan aklais randiņš. Vai komponistam ir kāda vīzija par to, kā suns izskatīsies?

Lūsēns savu radošo darbību sāka 1979.gadā, nodibinot instrumentālās mūzikas ansambli “Zodiac,” kurš milzu popularitāti guva ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Krievijā “Zodiaks” ir populārs joprojām. Pavisam nesen kopā ar grupu viņš uzstājies Krievijas sarunu šovā “Vakars kopā ar Ivanu Urgantu.”

Komponista mūzikas krājums ir iespaidīgs. Bez daudzo muzikālo kompozīciju skaita Lūsēns ir autors arī veiksmīgām muzikālajām izrādēm - ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Arī šobrīd komponists čakli strādā.

Jānis uzaicinājis ciemos pie sevis noslēpumainu viesi. Vai tomēr viešņu? Ieraugot suņu meiteni Zuzi, nākas atzīt, ka komponista vīzija bijusi visai tuvu patiesībai un abi ātri atrod kopīgu valodu.

Komponistam dzīvnieki patikuši jau kopš agras bērnības, jo kopā ar viņu  auguši arī divi mājas mīluļi - suņi Dadzītis un Tincīte. Lai gan šobrīd sava darba dēļ Jānim sava dzīvnieka nav, viņš ir pārliecināts, ka suns viņa mājās noteikti kādreiz būs. Komponists gan atzīst, ka ar ļoti aktīvu suni viņam sadzīvot būtu grūti.

Jānis uzskata, ka rūpes par dzīvnieku ir atbildīgs darbs, pret kuru tā arī jāizturas. To pašu viņš attiecina arī uz mūzikas komponēšanu un iekļaušanos noteiktos termiņos. Komponists atzīst, ka panākumu veiksmes atslēga ir darbs un tikai pēc tam talants.

Zuze Lūsēna mājās jūtas ļoti labi! Tikai, kad komponists aicina uz otro stāvu, izrādās, ka Zuze pa trepēm kāpt nemāk. Taču Jānis ir gatavs sunim to iemācīt.

Zuzei ir seši gadi, viņa ir ļoti labestīga un dzīvespriecīga suņu meitene, kura lieliski spēs sadzīvot kā ar bērniem, tā arī ar citiem ģimenes mīluļiem.

Bet nu konkurss skatītājiem, un jautājumu uzdod Jānis Lūsēns: “Manas un Māras Zālītes kopdarbā “Putnu opera,” kura ir skatāma līdz pat šai dienai Nacionālajā operā, darbojas arī kāds sunītis. Tāpēc jautājums – kādas šķirnes sunītis viņš ir? Sanbernārs, taksis vai mopsis?"

Pirmās pareizās atbildes iesūtītājs saņems divus ielūgumus uz Ziemassvētku koncertu “Kā man tevi sasildīt”, kas notiks Lutera baznīcā Torņakalnā 26.decembrī. Atbildes sūtiet uz e-pastu [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti