Panorāma

Studenti nobažījusies par stipendijām

Panorāma

"Ar inteliģentu parunāšanos nepietiktu" - zemnieka cīņa ar "Sadales tīkliem" turpinās

Kā palīdzēt sunim, kad saimnieks atgriežas darbā klātienē?

Kā palīdzēt sunim, kad saimnieks atgriežas darbā klātienē? Kinologu ieteikumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pandēmijas laikā, kad cilvēkiem bija krietni mazāk iespēju ceļot, apmeklēt pasākumus un daļa strādāt varēja no mājām, daudzi īstenoja savu sapni un uzņēma savā ģimenē suni. Kā rīkoties, ja tagad jāatgriežas birojā un sunim jāpaliek mājās vienam?

Pandēmijas laikā daudzi strādāja no mājām. Taču tagad arvien vairāk cilvēku atgriežas birojos, bet suni, kurš pa šo laiku ir pieradis pie saimnieka klātbūtnes, ne vienmēr var paņemt līdzi.

Galvenais, kas jāievēro saimniekiem, pieradinot suni palikt vienam mājās, – tas ir jādara pakāpeniski. Uzreiz uz visu dienu suni vienu pašu atstāt nevar, jo viņš var sabīties, un tas izraisīs vēl lielākas problēmas nākotnē.

“Kā šis pakāpeniskums tiek nodrošināts? Sākumā suns tiek atstāts viens uz pavisam īsu brīdi. Tad šo laiku mēs pagarinām, līdz tas ir pieņemams,” skaidro suņu apmācību trenere Līga Olekte.

Uz to norāda arī kinoloģe Jūlija Elsa: “Kucēns un pieaudzis suns var ļoti nobīties, un var veidoties pat tā saucamais atšķirtības sindroms. Tas ir tad, kad suns ļoti baidās, patiešām ļoti baidās un ir ļoti lielā stresā, kad paliek viens.”

Šādas apmācības – palikt vienam – var aizņemt pat vairākus mēnešus. Pieaugušiem suņiem ar šādu situāciju tikt galā varētu būt vienkāršāk, bet īpaša uzmanība jāpievērš kucēniem.

“Ja mēs runājam par kucēnu, tad atstājam vienu, lai viņš asociētu vienatni ar kaut ko labu.

Es parasti devu kaut ko grauzt savam kucēnam, kad gāju prom vai aizgāju uz īsiem laika posmiem,” pieredzē dalās Elsa.

Ja sunim tiek atstātas kaut kādas rotaļlietas vai gardumi, tad jābūt pilnīgi pārliecinātiem par to, ka tie sunim ir droši. Ir arī speciālas mantiņas, kuras var piepildīt ar kādu gardumu, ko suns var lēnām apēst.

Tāpat, atstājot mājās kucēnu, jārēķinās, ka ļoti ilgu laiku viņš nevar palikt viens. Un pusdienu vietā saimniekam vērts doties mājās un suni izstaidzināt.

“Ja tas vēl joprojām ir kucēns un mēs gribam atstāt viņu uz 8 vai 9 stundām, kas ir mūsu darba laiks, plus ceļš uz mājām un darbu, tad jārēķinās, ka kucēns to nevar izturēt, viņam vajag uz tualeti, pakustēties,” saka Olekte.

Pirms došanās prom arī svarīgi nodrošināt sunim gan pastaigas, gan citas aktivitātes. “Mums viņam jānodrošina aktivitātes atbilstoši vecumam, kas ietver gan fizisko, gan intelektuālo aktivitāti, lai suns būtu paguris un varētu mierīgi gaidīt,” norāda kinoloģe.

To iesaka arī Jūlija Elsa:

“Vajadzētu piecelties agrāk, izstaigāties, izskraidināt viņu, lai viņš, paliekot mājās, ir noguris.

Nevis tā, ka viņš visu nakti ir nogulējis, viņš ir žirgts, viņu uz 5 minūtēm izveda, viņš ir paēdis, saņēmis enerģiju. Un tad tālāk mēs viņu atstājam, jūs ejat uz darbu, un viņš: nu, diena var sākties!”

Ja, pārnākot mājās, saimnieks redz neiepriecinošu ainu – suns ir kaut ko sagrauzis, tad nevajadzētu viņu lamāt. Viņš to darījis stresa dēļ, nevis aiz ļauna prāta. Turklāt, ja suni rāj kādu laiku pēc nedarba, viņš saimnieka dusmu iemeslu nesapratīs.

Kinologi arī iesaka vērsties pie speciālistiem pēc padoma, ja saimniekiem pašiem neizdodas iemācīt suni palikt vienam. Viņi arī mierina suņu saimniekus – ja mīlulis pieradināts palikt viens, viņš darba dienas laikā negarlaikosies un, visticamāk, gulēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti