Ķepa uz sirds

Ķepas sirdsdraugs - Gints Mellers

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Kā iemācīt suņiem vienkāršas komandas un pareizu spēlēšanos

Mākslinieces Kristiāna Dimitere ar savu suneni Brīnu ir pieņēmušas viena otru, tomēr Brīna ir ļoti nepacietīga un allaž vēlas atrasties savas saimnieces tuvumā. Šī iemesla dēļ strādāt Kristiānai ir grūti. Tāpēc viņai talkā nāk suņu uzvedības eksperts, kas iemāca vienkāršas komandas un pieklājību uzvedību, vēsta raidījums "Ķepa uz sirds". 

Eksperts vispirms iesaka iemācīt sunim komandu “gaidi!”

Lai komandu pareizi iemācītu un suns saprastu, kas no viņa tiek gaidīts, pēc pareizas komandas izpildīšanas suns jāapbalvo, tam sēžot vai guļot, atkarībā no tā, kāda komanda sākumā tikusi dota.

"Mēģināsim palikšanu uz vietas, komandu "sēdi!". Iedosim vienu gabaliņu [ēdiena] par to, ka viņa apsēžas, tad vienu soli no suņa, uzreiz pie viņas, un otru gabaliņu, par to, ka viņa sēdēja un gaidīja," pamāca suņu dresūras eksperts. Suns jāapbalvo, tam sēžot vai guļot, atkarībā no tā, kāda komanda tikusi dota. 

"Galvenais ir panākt, lai viņa neceļas pirms apbalvošanas," eksperts stāsta.

Kad šis solis ir apgūts, suns ir gatavs trenēt pacietību un izturību.

"Tagad viņai vienkārši vajag gaidīt katru nākošo gabaliņu un ik pa laikam viņu barot. Tādā veidā mēs apstiprinām gulēšanu," norāda kinologs. 

Otrs Brīnas netikums ir košana rokās, ko suņu uzvedības eksperts skaidro ar sunītes vēlmi rotaļāties. Bērnībā Brīna nav tikusi iemācīta, kā pareizi spēlēties, tāpēc to visvieglāk var panākt ar rotaļlietām, kas balstītas uz ēdiena atrašanas pamatprincipa.

Suni vairāk piesaistīs tieši tās rotaļlietas, kuras piesietas pie aukliņas. Tas viņā pamodinās mednieka instinktu un radīs vēlmi rotaļāties.

Labāku rezultātu sasniegšanai šādi ar suni būtu ieteicams darboties 15-20 minūtes katru dienu, vēlams pirms ēšanas.

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti