Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Izraēlā vēl parlamentu

Zooloģiskā dārza iemītnieki gatavojas ziemas sezonai

Ēd dūšīgāk un audzē pufīgus kažokus – Rīgas zoodārza iemītnieki pošas ziemai

Dzīvniekiem, kuri dzīvo āra aplokos, nekādu problēmas ar apkures izmaksām nav – ir uzkrāts tauku slānis un uzaudzēts kārtīgs kažoks, stāsta Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kur notiek iemītnieku gatavošanās ziemai.

Neskatoties uz rudeni, Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieki, tajā skaitā arī eksotiskākie dzīvnieki, Latvijas klimata apstākļos jūtas ļoti labi un jau laikus ir sagatavojušies gaidāmajai ziemai. Piemēram, kamieļi savā aplokā dzīvojas arī mīnus 20 grādu salā un jūtas pavisam labi.

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns norādīja: "Dzīvniekiem, kas ārā uzturas, nekādas problēmas ar apkures izmaksām nav, jo kažoks ir kārtīgs. Sagatavojušies viņi ir pamatīgi un dzīvo tīri mierīgi dienu un nakti āra apstākļos."

Gatavojoties ziemai, dzīvniekiem jau kādu laiku iepriekš tiek mainīta ikdienas ēdienkarte.

"Krietni jāēd, lai būtu kārtīga tauku kārta, lai varētu saglabāt rezerves ziemai. Pārejam uz ziemas barības normām, kas ir bagātīgāka. Vairāk dodam granulas. Viņi nesaņem tik daudz zaļbarības, jo zāles kļūst mazāk. Vairāk ir siens, izžāvētas lapas, sausas slotiņas," skaidroja Lielkalns.

Ievērojami mainās arī dzīvnieku izskats.

Rīgas Zooloģiskā dārza Nagaiņu nodaļas vadītāja Jūlija Lauberte pauda: "Ziemeļbrieži kļūst baltāki, piemērojoties baltam sniegam. Aļņi, kamieļi, brieži kļūst tumšāki, pelēcīgāki."

Savu izskatu sācis mainīt arī Latvijas dabā sastopamais lūsis.

"Ja vasarā viņš ir krietni rūsgans, tad rudenī paliek aizvien pelēcīgāks, palsāks. Zaudē brūno krāsu un kļūst pelēcīgi bālgans, sirmāks. Izaug lielāks, jo vilna kļūst biezāka. Pufīgāks izskatās," norādīja Lielkalns.

Savukārt Amūras tīģeris Augusts rudenī un ziemā jūtas labāk nekā karstumā. Tagad apmeklētāji viņu var redzēt biežāk kustamies un staigājam pa savu aploku. Tikmēr lauvēni Varis un Teika ar lielu interesi sagaida Latvijas Televīzijas viesošanos zoodārzā. Arī lauvas ziemā, pat sniegā var aplūkot zoodārzā. Gan mamma, gan tētis, gan mazie ik pa brīdim, īpaši saulītē, mēdz ar lielu prieku iznākt no siltākām telpām atrādīties apmeklētājiem. Pavisam vienkārši ziemai sagatavojušies Latvijas abinieki un rāpuļi.

Lielkalns norādīja: "Latvijas abinieki un rāpuļi atbilstoši dzīves ritmam aiziet gulēt ziemas miegu. Šobrīd viņi sāk gatavoties šim pasākumam. (..) Viena daļa ziemo uz sauszemes kādās sausās vietās. Viņi tiek iepakoti kastītēs, sūnās un ievietoti vēsākā vietā. Vai arī otrs variants, piemēram, vardes iet ziemot ūdenstilpju dibenā. Viņas tur lēnām, lēnām airējas, dzīvojas."

Rīgas Zooloģiskā dārza ekspozīcija veidota tā, lai apmeklētājiem būtu ko redzēt visa gada garumā, neskatoties uz vasaras svelmi vai ziemas salu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti