Kā labāk dzīvot

Ceļot arī ziemā pa Latviju: kurp doties un ko darīt

Kā labāk dzīvot

Nākamā gadā sāks darboties iepakojuma depozīta sistēma: kā tas ietekmēs mūsu ieradumus?

Dāvanas bez spožām lentēm un košiem maisiņiem jeb videi draudzīgas dāvanas

Dāvāt notikumus, nevis lietas. Kā samazināt dāvanu ietekmi uz vidi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai samazinātu dāvanu ietekmi uz vidi, labs veids ir arī vienoties par to, kas nepieciešams, vai veidot vēlmju sarakstus, dāvināt notikumus, nevis materiālas lietas, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica  Baltijas vides foruma vides eksperte Līga Pakalna. Videi draudzīgākas dāvanas būs arī tās, kas ražotas Latvijā un netiek tālu transportētas.

“Domājot par to, kā mēs varam dāvanu ietekmi uz vidi samazināt, mēs noteikti negribam samazināt dāvināšanas prieku. Jo vairāk dāvinām jēgpilnas un noderīgas dāvanas, kuras nenonāks plauktiņā, pagrabā, jo prieks ir lielāks,” ieteica Pakalna. 

Tāpat svarīgi padomāt arī par dāvanu iepakojumu, ne vienmēr nepieciešams vēl viens jauns, spīdīgs dāvanu papīrs vai maisiņš. “Visekoloģiskākais iepakojums ir tāds, kura nav, bet skaidrs, ka gribas iesaiņot.

Ja mēs izmantojam iepakojumu vēlreiz, kā katram kārtīgam latvietim ir maisiņš ar dāvanu maisiņiem, kas rotē apkārt, tad kāpēc ne,” vides eksperte norādīja. 

“Ja mēs veidojam pieprasījumu pēc ilgtspējīgākiem materiāliem, tad arī ražotāji mainās, jo skaidrs, ka viņi tad neražos un nepiedāvās to, ko nepērk,” viņa piebilda.

Videi draudzīgākas ir arī tās dāvanas, kas ražotas tepat Latvijā, nevis transportētas no ārvalstīm. Pakalna skaidroja: “Mums ir daudz iespēju atbalstīt vietējās preces. Latvijā tiek ražotas brīnišķīgas lietas, tas ir lielisks veids, kā samazināt kopējo ietekmi uz vidi. Reti kurš aizdomājas, kā spīdīgā plastmasas bumba ir atceļojusi no Ķīnas”.

 

Ziemassvētku ceļvedis

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti