Dabas muzejā vēl nebijusi izstāde «Skat - logā skelets!»

Vai zināji, ka jūraszvaigznei ir skelets? Vai zināji, ka kurmim ir ilkņi, ar kuriem tas savu iekāroto objektu „apdullina”, pirms ķeras tam klāt? Par šo un daudz ko citu var uzzināt izstādē „Skat - logā skelets!” Dabas muzejā.

Izstāde veidota, lai ļautu labāk izprast dzīvnieku valsts pārstāvju skeletu daudzveidību un to nozīmi dzīvo organismu dzīvē. Tā demonstrē dzīvnieku ārējo un iekšējo skeletu, gan arī to, kā skeleta uzbūve ir saistīta ar dzīvnieku dzīvesveidu un vidi, kurā tie dzīvo. Piemēram, mugurkaulnieku skeleta uzbūves īpatnības, zobu un ekstremitāšu daudzveidība izstādē atspoguļota saistībā ar dzīvnieku pārvietošanās un barošanās veidiem dabā.

Muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās dzīvnieku skeleti, to uzbūve un īpatnības parādītas maz. Apmeklētājiem būs ļauts ieskatīties Latvijas Dabas muzeja krājumā - izstādē tiks eksponēti 86 muzeja priekšmeti, kas ikdienā publiski nav pieejami. Izstādi papildināt izdevies, pateicoties sadarbības partneriem – Latvijas Lauksaimniecības universitātei, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam un Dabas aizsardzības pārvaldei.

Izstādē ir sagatavots aktivitāšu stūrītis, kurā var pārbaudīt savas zināšanas, tuvplānā izpētīt un aptaustīt dažus dzīvnieku skeletu fragmentus. Skolēnu grupām un citiem interesentiem ir iespēja pieteikties (tālr. 67356051) uz ekskursijām, kurās varēs uzzināt daudz interesantas papildinformācijas. Ar grāmatu apgāda „Zvaigzne ABC” atbalstu aktīvākie apmeklētāji tiks pie veicināšanas balviņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti