Rīta Panorāma

Koncerts «Sarunas ar arfu» – arfiste Dārta Tisenkopfa un kontrtenors Mikus Abaroniņš

Rīta Panorāma

Intervija ar «Latvijas dzelzceļa» valdes priekšsēdētāju Edvīnu Bērziņu

Bībera video rada interesi par Islandes kanjonu

Bībera video rada pārāk lielu interesi par Islandes kanjonu; to slēdz tūristiem

Islandes dienvidos pārāk lielā tūristu pieplūduma dēļ slēgts kanjons. Ainavām bagāto kanjonu apmeklējis vairāk nekā viens miljons tūristu, kopš amerikāņu popzvaigzne Džastins Bībers 2015.gadā tur uzņēma savu mūzikas klipu dziesmai “I’ll Show you”.  

Liela zīme pie kanjona sākuma tagad brīdina tūristus, ka ceļš ir slēgts. Bieži vien tur tiek noliktas automašīnas un pārējais ceļš mērots kājām. Kad viņi tomēr nonāk pie strupceļa, viņus sagaida mežzine, kura paskaidro, kāpēc kanjons vairs nespēj uzņemt apmeklētājus.

Daudzi tāpat iekļūst – naktī, pārrāpjoties pāri sētai. Citi centušies uzraudzi piekukuļot ar ēdienu.

Mežzinei ir darbs, savā ziņā pateicoties Džastinam Bīberam. Kanjonā tika filmēts viņa videoklips, ko “Youtube” noskatījušies pusmiljards cilvēku. Bībera kvēlākie fani arī devušies uz klipa uzņemšanas vietu, kas atstājis iespaidu uz vidi, un tāpēc lemts to uz laiku slēgt.

Turklāt drīz televīzijas ekrānos gaidāmas slavenā seriāla Troņu spēles epizodes, kas arī filmētas šajā kanjonā. Islandes popularitāte tūristu vidū strauji aug – pirms 8 gadiem to apmeklēja 600 tūkstoši, bet pērn jau 2,3 miljoni. Šāds tūristu skaita pieaugums ir liels izaicinājums Islandes infrastruktūrai un trauslajai daba.  

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti