4. studija

OCTA nianses: auto remonts pēc ceļu satiksmes negadījuma.

4. studija

4. studija

Atkritumi ceļmalās: konteineru nav un nebūs!

Atkritumu konteineru ceļmalās maz un drīzumā pazudīs pavisam

Atkritumu konteineri lielceļu malās ir reti sastopami, taču drīzumā arī tie tikšot novākti. Iemesls – konteinerus izmantojot ne tikai garāmbraucēji, bet arī citi, tostarp apkārtējo māju iedzīvotāji savu atkritumu izmešanai, atzīst valsts uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Pie lielajiem autoceļiem ierīkotas speciālas kabatiņas, kur šoferi nepieciešamības gadījumā var apstāties un atpūsties. Taču tur nav izvietots neviens konteiners, lai gan tur ir pilns ar dažādiem atkritumiem – kafijas turziņām, ūdens pudelēm, konfekšu papīriem un citiem.

"Diemžēl prakse rāda, ka, novietojot atkritumu tvertni vai konteineru, situācija diemžēl nerisinās, bet tieši otrādi.

Lai vai cik paradoksāli tas neizklausītos – tad, kad ceļa malā tiek nolikts konteiners, atkritumu problēma samilzt vairākas reizes.

Diemžēl cilvēki, ieraugot konteineru ceļmalā, sāk viņu izmantot savu ikdienas atkritumu izmešanai. Apkārtējo māju iedzīvotāji sāk izmantot šos ceļmalu konteinerus, lai atbrīvotos no atkritumiem mājsaimniecībās," teica LVC pārstāve Anna Kononova.

LVC pārstāve apgalvo, ka atkritumu konteineri dažviet ceļu malās esot joprojām, bet, visticamāk, arī tie drīzumā tikšot novākti. Jo labi gribētie konteineri radot nevis efektu, bet tieši pretēji – defektu. 

"Atkritumi gar ceļu malām valsts ceļu tīklā patiešām ir liela problēma. Mūsu kolēģi no uzņēmuma "Latvijas autoceļu uzturētājs” katru gadu tērē vairākus simtus tūkstošus eiro, lai šīs piegružotās ceļmalas attīrītu un savāktu autobraucēju un kājāmgājēju, un blakus esošo iedzīvotāju atstātos mēslus," teica LVC pārstāve.

LVC skaidro, ka ceļmalās neizvietot šādus konteinerus ir ekonomiski izdevīgāk – lētāk ir atkritumus savākt no ceļmalas, nekā maksāt par to regulāru izvešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti