Ar informatīvu kampaņu vērš uzmanību patversmēs mītošajiem dzīvniekiem

"Mīlestību nevar nopirkt, bet to var adoptēt!" ar šādu saukli dzīvnieku patversme „Labās mājas” uzsākusi informatīvu kampaņu, lai pievērstu uzmanību saimnieku pamestajiem mīluļiem, informē patversmes pārstāve Veronika Stāvause.

Ikdienā rūpējoties par teju divsimtgalvaino suņu un kaķu pulku, arī dzīvnieku patversmes „Labās mājās” pārstāvji ir pārliecināti, ka mīlestība, kas mīt katra četrkāja sirsniņā, var kļūt par patiesu siltuma un prieka avotu jaunajiem saimniekiem. 

Tāpēc kampaņā ikvienu, kurš domā par mājdzīvnieka ienākšanu savā dzīvē, aicina nesteigties ar tā pirkšanu, bet apmeklēt dzīvnieku patversmes. Tajās mītošo suņu un kaķu vienīgā atšķirība no sugasbrāļiem ir tā, ka cilvēks viņus reiz ir pametis.

„Suns man nav tikai mājdzīvnieks, viņš ir mana kompānija, komanda, draugs un mans puika,” tā par savām attiecībām ar suni Munku saka dzīvnieku patversmes „Labās mājas” informatīvās kampaņas „Mīlestību nevar nopirkt, bet to var adoptēt!” vēstnese, Dailes teātra aktrise Dārta Daneviča. 

Apciemojot dzīvnieku patversmi kampaņas tapšanas laikā, aktrise atzina, ka suņa ienākšana viņas dzīvē ir iemācījusi atšķirt būtisko no nebūtiskā un cienīt visas dzīvās būtnes. Dārta Daneviča skaidro, ka suns nozīmē lielu atbildību: „Neatkarīgi no darbu daudzuma, pašsajūtas vai citiem ārējiem faktoriem man ir nemainīgi jārūpējas par viņu. Mana ikdiena ir pilnībā pieskaņota sunim.

Pauzes darbā, laiks pirms un pēc izrādēm simtprocentīgi pieder Munkam. Man brīvajā laikā neinteresē doties uz cilvēku pulcēšanās vietām un pasākumiem, ja tā vietā varu doties pie dabas vai uz nelielām, suņiem draudzīgām atpūtas vietām. Un ar šo ikdienu esmu ļoti apmierināta.”

Kampaņas vēstnese Dārta Daneviča uzskata, ka „cilvēkam ir būtiski atgādināt, ka suns nav elements, kam jānāk komplektā vien ar māju, ģimeni un bērniem. Suns nav programma, kuru atļauts lietot tikai noteiktos apstākļos. Sunim nav būtiski, cik istabu dzīvoklī viņš dzīvo vai cik labas rotaļlietas viņam pieder, sunim būtiskākais ir, lai viņam ir viņa Cilvēks. Savs Cilvēks. Tādēļ ikvienam novēlu sajust sevī to cilvēcības stīgu, kura aicina kļūt par īsto un vienīgo Cilvēku kādam, kas mīt tepat līdzās un gaida”.

Foto: Juglas dzīvnieku patversme “Labās mājas” 

„Labajās mājās” šobrīd mīt nedaudz vairāk par 120 suņiem un ap 80 kaķiem, no kuriem daudzi jau ļoti ilgi gaida savu cilvēku. Īpaši kupls šobrīd ir patversmes senioru skaits, kurus informatīvajā kampaņā pārstāv astoņgadīgais Jegors.

Jegora īpašnieks nomira, bet suņuka kaimiņi nogādāja viņu uz „Labajām mājām”. Jegors ir kārtīgs, kluss, maigas dabas un piesardzīgs pret svešiniekiem. Ideāli piemērots ļaudīm gados, dzīvošanai iekštelpās. Jegoram rūp arī pārējo patversmes senioru liktenis, kuru vecums cilvēku var nobiedēt, tomēr, pavadot ar tiem nedaudz vairāk laika, atklājas milzu sirsnība, dzīves pieredze, saprātīgums un nosvērtība, kas, gluži kā cilvēkiem, arī suņiem veidojas tikai ar gadiem.

Dzīvnieku patversme „Labās mājas” jau otro reizi uzrunā sabiedrību ar saukli „Mīlestību nevar nopirkt, bet to var adoptēt!”, cerot palielināt sabiedrības interesi un atbildību par patversmē mītošajiem dzīvniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt