Pie Zviedrijas krastiem manīts baltvalis ar krievu iemauktiem

Pie Zviedrijas krastiem redzēts baltvalis, kas pirmo reizi tika pamanīts pirms četriem gadiem Norvēģijas ziemeļos ar, domājams Krievijā ražotiem iemauktiem, otrdien paziņojušas Norvēģijas varas iestādes.

2019. gadā baltvalis tika pamanīts rotaļājamies ostā Norvēģijas tālajos ziemeļos, kur kļuva par izklaidi vietējiem iedzīvotājiem. Valis ir pieradis pie cilvēkiem un ir tik draudzīgs, ka pat gatavs peldēt pakaļ plastmasas riņķiem, kas viņam tiek pasviesti.

Šo baltvali no citiem atšķīra arī iemaukti, kas apņēma dzīvnieku. Par tā izcelsmi tika izteikti daudzi minējumi, pat teorija, ka tas varētu būt nācis no Krievijas militārā objekta. Medijos tas tika dēvēts par spiegu vali.

"Pēdējās pāris nedēļās tas pārvietojies ātri un nopeldējis vairākus simtus kilometru", pirms sasniedza Zviedrijas rietumu piekrastes ūdeņus, paziņoja Norvēģijas Zivsaimniecības direktorāta amatpersona.

Baltvalis tika pamanīts uz ziemeļiem no Gēteborgas. Zviedrijas varas iestādes to vēl nav komentējušas.

Pagājušajā nedēļā baltvalis tika pamanīts Oslo fjordā, un Norvēģijas Zivsaimniecības direktorāts aicināja cilvēkus izvairīties no kontaktēšanās ar baltvali, lai garantētu viņa drošību.

Vaļu vērotāji Norvēģijā nodēvējuši to par Hvaldimiru, apvienojot norvēģu vārdu valis ("hval") ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārdu.

Direktorāts brīdināja, ka Hvaldimiram pastāv risks savainoties, jo fjordā bija izbraukušas neierasti daudz laivu, lai tuvāk aplūkotu milzīgo ASV lidmašīnu bāzes kuģi "USS Gerald R. Ford", kas uz brīdi apmeklēja Norvēģijas galvaspilsētu.

Taču direktorāta amatpersona sacīja, ka pagaidām nav saņemtas ziņas, kas radītu satraukumu par Hvaldimiru.

Amatpersona norādīja, ka Norvēģijas varas iestādes nevēlas spekulēt par vaļa izcelsmi un, kamēr tas atrodas Norvēģijas ūdeņos, tas tiek uzskatīts par aizsargājamu dzīvnieku. Amatpersona piebilda, ka varas iestādes negrasās to sagūstīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti