4. studija

Kāpēc bērnu rotaļu laukumi Rīgā ir aizslēgti un aiz restēm?

4. studija

Kāpēc nepabeigts jumta remonts tiek pasludināts par pabeigtu?

Kāda veida piesārņojumu makšķernieki ir ieraudzījuši Daugavā?

Makšķernieku Rīgā satrauc Daugavā peldošie kunkuļi; VVD skaidro – tas nav piesārņojums

Kāds makšķernieks Daugavā, Bieķensalā, pamanījis aizdomīgus veidojumus, kas raisījuši bažas par iespējamu ūdens piesārņojumu. Makšķernieks pauda aizdomas, ka iespējamais piesārņojums varētu kaitēt ūdenī dzīvojošajām zivīm, tomēr Valsts vides dienestā (VVD) norādīja, ka patlaban šādi skati Daugavā ir normāli un nav saistīti ar piesārņojumu, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Redzētais Daugavā satraucis 15 gadus veco Valteru, kurš veidojumus ūdenī pamanījis, makšķerējot kopā ar draugiem rīta gaismā. "Līdzko uzausa gaisma, mēs pamanījām ļoti daudzas tādas strēmeles, ar tādiem.. es nezinu, kā lai izskaidro, mēsliem, kas nāk no Ķengaraga puses," pastāstīja puisis, norādot, ka ūdenim nav gribējis skarties klāt, baidoties saķert kādu infekciju. 

Valters pastāstīja, ka sajutis arī kanalizācijai līdzīgu smaku.

Savus novērojumus jaunietis piefiksējis video un pastāstījis par piedzīvoto vecākiem. Daugavā šāda videi neglaimojoša aina šogad atkārtojusies jau vairākas reizes, tāpēc ģimene par iespējamu piesārņojumu ziņojusi arī VVD. Tikmēr pusaudzis aizdomājies, vai vielas, kas agros rītos mēdz peldēt ūdenī, neietekmē zivju daudzveidību.

"Mazās zivtiņas visu laiku bija, es ķēru mailītes, raudas, asarīšus, tagad ir tikai raudas un asari. Mailītes vispār ir izmirušas pēc tā, ko es esmu novērojis  makšķerējot," sacīja Valters, piebilstot, ka piesārņojumam līdzīgie pleķi Daugavā peld no Ķengaraga puses.

Vai mikrorajona kanalizācijas sistēmās notikusi kāda avārija?

SIA "Rīgas ūdens" Komunikācijas daļas vecākais komunikācijas koordinators Sandris Vanzovičs norādīja, ka nekādi kanalizācijas vadu bojājumi vai kanalizācijas tīklu avārijas Ķengaragā pēdējo nedēļu laikā nav konstatētas. "Nav arī reģistrēti iedzīvotāju zvani par kanalizācijas noplūdi, kas nozīmē, ka mūsu saimniecības tīkli darbojušies bez problēmām," pastāstīja Vanzovičs.

Savukārt VVD norādīja, ka Valtera ģimenes ziņojums par iespējamu piesārņojumu Daugavā un Bieķensalas grāvī ir saņemts un informācija ir pārbaudīta.

Dzeltenīgos, eļļainos pleķus rada ziedputekšņi, kas noklājas uz ūdens virsmas, paskaidroja VVD Operatīvā koordinācijas centra vadītājs Elmārs Jasinskis. Šāda aina ūdenī ierasti novērojama kā pavasarī, tā vasarā. "Vēja ietekmes rezultātā viņi [ziedputekšņi] tiek saskaloti kaut kur pie krasta. Tur arī viņi paliek, kamēr viņi nogrimst. Tas tiek novērots ne tikai Daugavā, ne tikai pie Lucavsalas, bet arī jūras piekrastē," norādīja Jasinskis. Visbiežāk krastā saskalojas tieši priežu ziedputekšņi. 

Lucavsala gan nevar lepoties ar priežu audzēm, tāpēc VVD inspektori Valtera ģimenes sniegto informāciju pārbaudījuši un secinājuši, ka tie tomēr ir upes atnesti ziedputekšņi. Patlaban tas esot normāli – zied gan augļu koki, gan bērzi, gan teju visa augu valstība.

VVD skaidroja, ka Valters redzējis vēl vienu dabas parādību, kas raksturīga vasaras sākumam, bet nav saistāma ar piesārņojumu – nogrimušo dūņu uzpeldēšanu.

"Sākot silt ūdenim, temperatūras maiņu ietekmē novērojama vēl viena parādība – uz augšu ceļas nogrimušās dūņas, tās veido arī tādus nepatīkamus kunkuļus virs ūdens, kur ir sastāvējies ūdens," atklāja Jasinskis. "To ir daudz, un tad dūņām sākas rūgšanas process, viņas ceļas uz ūdens virsmas, un tad veidojas nepatīkami pleķi. Tādi kunkuļi principā veidojas virs ūdens."

Ja pastāv aizdomas par vides piesārņojumu, iedzīvotāji tiek aicināti ziņot VVD ar aplikācijas "Vides SOS" starpniecību vai arī zvanot Operatīvās koordinācijas centram uz diennakts tālruni 26338800.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti