Preiļu muižas parkā atļauj medīt bebrus

47 hektārus plašajā Preiļu parkā ir ieviesušies bebri, kuri jau iepriekšējos gados nodarījuši ievērojamus postījumus parka stādījumiem. Līdz šim ir mēģināts iežogot kokus un krūmus, bet parkā ūdeņu tuvumā augošo koku un košumkrūmu daudzums ir pārāk liels, lai katru no tiem pasargātu ar sietiem.

Kā atklāja Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja Ilona Vilcāne, pašvaldībā ir pieņemts lēmums par parkā dzīvojošo bebru skaita samazināšanu. Plānots piesaistīt arī medniekus.

Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja Ilona Vilcāne par bebru skaita samazināšanu
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

"Ūdeņu tuvumā mums aug arī ainavai vērtīgi koki, krūmi, tostarp arī dižkoki. Bebri nograuž kokus, viņi nešķiro, vai tas ir vērtīgs koks, vai nē, un arī veido dambjus, tādā veidā appludinot arī teritorijas. Tāpēc šī problēma mums jau ir kādu laiku, un arī finansiālajā ziņā šajā milzīgajā parka teritorijā aptīt ar metāla sietu katru koku, katru krūmu nav iespējams. Tāpēc arī tika pieņemti pašvaldības saistošie noteikumi "Par medībām Preiļu pilsētas teritorijā", kas šobrīd ļauj medīt bebrus. Protams, stingri ievērojot šo medību jomu reglamentējošos normatīvos aktus."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti