4. studija

Zīmju valodā. 4. studija

4. studija

Vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšana Latvijā ir pārāk sarežģīta?

Kāpēc februāra beigās parkā tiek pamatīgi apgriezti un izrakti apstādījumi?

Kāpēc parkā Grīziņkalnā līdz zemei nogriezts dzīvžogs?

Grīziņkalna apkaimē cilvēkus satraukusi pamatīga apstādījumu izrakšana un retināšana, nogriežot dzīvžogu parkā līdz ar zemi. Tomēr par darbiem atbildīgie skaidroja, ka šādā veidā, "nosēdinot" krūmus, panāk dzīvžoga biezumu, un līdz pusmetram krūmi ataugs aptuveni četru gadu laikā, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

Kā redzams Grīziņkalnā, šobrīd pie parka gar ielu no krūmiem palikušas pāri vien saknes, bažījoties, vai līdz vasarai tie vispār pagūs ataugt.

SIA "Rīgas meži" daļas "Dārzi un parki" Rīdzenes iecirkņa vadītāja Ilze Pīrāga-Gremze skaidroja, ka tas ir ilgtspējīgs risinājums, lai dzīvžogu pilnībā atjaunotu, neizrokot krūmu. Nogriežot visus vecos dzinumus, pie reizes tiek izravētas un ar kompostu pabarotas apdobes, bet pirmos asnus dzīvžogā varēs pamanīt jau pavasarī.

Esplanāde ataugušais dzīvžogs.
Esplanāde ataugušais dzīvžogs.

Līdzīgi esot darīts arī Esplanādē, kur nu jau var redzēt svaigus un no jauna ataugušus krūmus. Esplanādē dzīvžogs šādi tika sēdināts 2021. gadā un nu jau ir izaudzis teju vai iepriekšējos izmēros.

Savukārt Grīziņkalna parka krūmi sasniegs aptuveni 50 centimetru augstumu pēc aptuveni četriem gadiem.

"Lai dzīvžogu izaudzētu blīvu, skaistu, to katru gadu paceļ pa nelielam gabaliņam, tad nogriež, tad atkal [paceļ] pa nelielam gabaliņam un nogriež un tā panāk biezu. Nav jau māksla vienā gadā dabūt dzinumu 50 centimetru garu, tas būtu pat šogad iespējams," skaidroja parka kopēji.

Tikmēr blakus esošajam dzīvžogam parkā Grīziņkalnā šobrīd tiek apgrieztas tikai galotnes, bet arī tos agri vai vēlu nogriezīs teju vai līdz ar zemi.

Pīrāga-Gremze skaidroja – kad ataugs līdz ar zemi nogrieztais dzīvžogs, tad varētu pienākt arī nākamo krūmu kārta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti