Ūdensmalu attīstībai un kopienu sadarbībai izveido jaunu platformu

Lai sekmētu sadarbību starp ūdensmalu kopienām no visas Latvijas, kā arī kopīgiem spēkiem sakārtotu un attīstītu Latvijas gleznainās piekrastes, izveidota jauna interneta platforma "ūdensmalas.lv", informēja biedrība "Ūdensmalu attīstībai", kas izveidojusi šo vietni.

Biedrībā skaidroja, ka tās aktīvisti "jau kādu laiku ne tikai domā par upēm, bet arī tās ikdienā kopj, uztur, risina problēmas un vēlas fiksēt savu pieredzi, lai mudinātu arī citas kopienas apvienoties un iesaistīties kopējā ūdensmalu atmodas un attīstības procesā."

Vietni "udensmalas.lv" biedrībā sauc par vietni, kur ūdensmalu kopienām iepazīties, sazināties, rīkot kopīgas aktivitātes, apmainīties ar pieredzi un iegūt noderīgu informāciju par dažādiem ūdensmalu sakārtošanas, uzturēšanas un attīstības jautājumiem.

Biedrībā norādīja, ka vietnē atrodama jaunumu sadaļa, kuru aicinātas papildināt ūdensmalu kopienas no visas Latvijas; projektu sadaļā apkopoti paveiktie darbi; sadaļā "Noderīgi" meklējama saistoša un praktiska informācija, un atsevišķa sadaļa veltīta arī pretplūdu pasākumiem.

Kā "slepeno trumpi" biedrībā izcēla foruma sadaļu, kur ūdensmalu kopienas var vienoties sarunās.

Platformas "udensmalas.lv" izstrādi finansē Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģijas grantu programma "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

"Ūdensmalu attīstībai" valdes priekšsēdētāja Sandra Zilberta norādīja: "Mēs, ūdensmalu cilvēki, uz savām piekrastēm raugāmies kā zemnieks uz savu lauku. Zemnieks zina, kurā vietā labāk augs ziemāji, kur labāk stādīt ēncietīgas kultūras un kur sēt graudaugus. Mēs tieši tāpat pie ūdensmalām redzam – te plūdīs, te būtu jānostiprina, te jāsakopj, te būtu laba nākšana iekšā un te – ērtāka nākšana ārā. Mēs gribētu, lai visi, kuri dzīvo pie ūdensmalām, iegūst gan zināšanas, gan prasmes un spējas sakārtot savas piekrastes."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti