Dienas ziņas

Skolēniem sācies eksāmenu laiks

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Harkivā brīvprātīgie glābj pamestus mājdzīvniekus

Karā pamestos un ievainotos suņus no Harkivas patversmes adoptē arī uz ārvalstīm

Cilvēki, bēgot no kara, savā dzīvesvietā nereti atstāj mājdzīvniekus. Brīvprātīgie daudzus no viņiem kara laikā ir izglābuši. Arī no frontes reģioniem. Tagad dzīvnieki izmitināti patversmē Harkivā un cer kādreiz atrast jaunas mājas, bet daži ir adoptēti uz ārzemēm.

Patversme Harkivā, kur nu nonākuši no karadarbības zonām Ukrainā evakuētie dzīvnieki, ierīkota vietējā hipodromā. Brīvprātīgais kinologs Roberts sāka palīdzēt pamestajiem dzīvniekiem pagājušā gada martā. Lielākā daļa dzīvnieku izglābti no Doneckas, Luhanskas un Harkivas apgabaliem. Dažus īpašnieki pametuši, bēgot no kara. Citi izmitināti šeit, jo viņiem bija grūti piekļūt pārtikai un tika slēgtas veterinārās klīnikas.

Patversmē tagad ir vairāk nekā 400 suņu, no kuriem aptuveni 70 ir ievainoti. 

Viens no izglābtajiem, suns Lakijs, tagad staigā ar ritenīšu palīdzību. Viņš dosies uz Vāciju. "Es nevaru precīzi pateikt, uz kuru pilsētu, neatceros. Pēc tam, kad viņš pie mums ieradās, ievietojām viņa bildes sociālajos tīklos, cilvēki atsaucās, savedām viņus kopā ar partneriem Vācijā," pastāstīja Roberts.

Savukārt Martina mīnas sprādzienā zaudēja ķepu, bet nu ir atradusi jaunu ģimeni Francijā.

"Viņa ir no Izjumas. Viņai blakus uzsprāga mīna. Bet viņa arī atrada labas mājas, viņa dosies uz Franciju. Jā, un, kad viņi aprakstīja apstākļus, kādos viņa dzīvos, es teicu: "Ziniet, viņi mani arī ņemtu?" Viņa ir tik ļoti gudra, sirsnīga, bet vēl nav pieradusi staigāt uz trim ķepām," par Martinu pastāstīja Roberts.

Ievainotie dzīvnieki patversmē Harkivā tiek operēti un ārstēti. Daudzi no tiem jau pošas tālam ceļam, kur, pateicoties sociālo mediju platformām, viņiem atrastas jaunas mājas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti