Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Zinātniskās darbības vadītāja Rebeka Šķērstiņa skaidro, ka jaunizveidotās telpas ir viegli transformējamas, tās var izmantot grupu darbam un arī individuāliem apmeklētājiem. Informācija galvenokārt pieejama latviešu un angļu valodā, interaktīvie ekrāni ir arī lietuviešu un igauņu valodā.
Mācībām iespējams iekārtot trīs klases un izstāžu zāli, kurā ik gadu mainīsies ekspozīcijas, tā ļaujot uzzināt vides aizsardzības aktualitātes. Mācību klases un izstāžu zāle apvienojama lielā semināru telpā, kurā organizēt darbnīcas, nelielas konferences un dažādus publiskos pasākumus. Daļa mājas ir jaunas darba telpas Izglītības un zinātnes nodaļai. No apmeklētāju vērīgajām acīm slēptajās telpās mīt arī dažādi sugu vēstneši – ar četrām vai simtiem kāju un bez tām –, kas trenējas un gatavojas darbam "ZOO Skolas" izglītības programmās.
No mācību nodarbībām brīvajā laikā ēka ir atvērta jebkuram apmeklētājam, aicinot apskatīt jaunās dzīvnieku mītnes un uzzināt vairāk interaktīvajās ekspozīcijās. Iespējams pakutināt pūces pēdu, papaijāt leduslāci, izglābt koralli no izbalēšanas un ultravioletajā gaismā ieraudzīt pasauli kā ziedmušai. Pirmo reizi zoodārzā ir interaktīvie ekrāni, kuros iespējams kontrolēt tuksnesi un izveidot ekosistēmu savannā. Ap ēku atrodas apputeksnētājiem draudzīgi apstādījumi un apzaļumots jumts, kas piesaista dažādus Mežaparka savvaļas kukaiņus, lai arī tos iesaistītu izglītojošajā saturā.
Ja diena ir gara un informācijas daudz, var ievilkt elpu, ērtos sēžammaisos vērojot dažādu sugu dzīvnieku dienas ritmu. Pirmo reizi Rīgas ZOO apskatāmas Dumerila salamandras un racējapogi. Pie jaunām mītnēm tikuši divpirkstu sliņķi, kailās kurmjužurkas, skorpioni un vairāki citi zoodārza iedzīvotāji. Īpaši atzīmējamas Karību milzu vardes, kuru liktenis savvaļā ir tāds, no kāda vēlamies pasargāt Latvijā mītošos abiniekus.