Arhitekts Izaks Vorre Fogeds skaidroja: "Mēs patlaban lietojam ļoti daudz minerālvates. Tā būtībā ir energoietilpīgā procesā uzkarsēts akmens. Tas nozīmē, ka mēs patērējam daudz enerģijas. Pretēji tam mēs gandrīz neizmantojam enerģiju, jo micēlijs aug un veido šķiedru tīklu – kompozītmateriālu, kam ir izolācijas īpašības."
Laikmetīgās mākslas muzeja izstāžu zālē kopumā izstādīti 10 komandu darbi, un katrā no tām bija mākslinieki, arhitekti un ražotāji.
Materiālu klāsts ir plašs – izmantota arī pārstrādāta plastmasa, silīcijs un citi bioloģiskie materiāli, tai skaitā nātres un kaņepes.
Piemēram, visiem labi zināms, ka salmus gadsimtiem ilgi izmanto kā jumta segumu, bet šeit tiek pētīts, kā to kūļi var veidot nesošas arkas.
Citi autori izmantoja pārstrādātu vienreizlietojamo plastmasu no medicīniskā aprīkojuma. Dažus no šiem materiāliem jau patlaban izmanto, bet citi ir eksperimentāli, taču visus apvieno "zaļā" ideja.
Apvienoto Nāciju Organizācijas eksperti norāda, ka 2021. gadā būvniecības nozare patērēja vairāk nekā 34% saražotās enerģijas un ar to saistīti 37% oglekļa emisiju. Ne mazāk nozīmīgi ir samazināt izmetamo atkritumu daudzumu un efektīvi izmantot pārstrādātos materiālus.